Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #zasilacze

Czy Seasonica #!$%@?ło że takie ciasne wtyczki robią? to ma chronić przed Pudzianem który w nocy mi przyjdzie i będzie chciał zasilacz odłączyć? wtyczka od płyty głównej trzyma jak #!$%@?, z innymi nie jest tak trudno ale też przesada, któregoś dnia szarpnę mocniej to wyrwę całe gniazdo, oczywiście wyciągam wtyczki wciskając zapięcie ale #!$%@? to daje tylko obolałe palce po całej walce.
  • 6
@UczesanyPedryl: Hmmm. Też mam Seasonic i akurat wtyczka 24pin wchodzi jak w masło do płyty Gigabyte Z390 Gaming X

Za to wcześniejszy zabytek (OCZ ZT550W) to było jakiejś nieporozumienie.. Przez ostatnie 3 płyty główne jakie zasilał ten OCZ to nigdy wtyczka nie była dociśnięta do końca bo po prostu się nie dało.. Dosłownie słyszałem pękające ścieżki na płycie a wtyczka i tak nie wchodziła xDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UczesanyPedryl: To już nie są archaiczne zasilacze AT z mocą około 100W, tylko #!$%@? mające napędzić nowoczesny sprzęt mocą 700-800W. Jak by te wtyki były luźne, to były by skoki napięcia a nawet iskrzenie, co doprowadziło by do niestabilnej pracy komputera lub do jego awarii.