Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja #samochody

Szukam porządnych żarówek (H7), nastawionych na bielsze światło (nienawidzę ciepłego światła)

Aktualnie jeżdżę na Philipsach White Ultra Vision (4200K). Problem z nimi jest taki, że te 4200K jest tylko na papierze. Bulbfacts.com je zmierzył i mają 3700K. Również oni testowali Osramy Cool Blue Hyper+, wydają się być idealne (4700K), ale nigdzie nie mogę ich znaleźć. Jedyne co się pokazuje to wersje 80W. Mam też Tungsram Sportlight Extreme założone na długich, świecą miodnie, no ale znowu barwa światła jest zła i mocno odbiega od obiecanych 5000K (na długich mi to nie przeszkadza)

Testowałem też żarówki M-Tech PowerTec SuperWhite - o ile barwa światła była super, o tyle jakość i ilość tego światła była okropna. Do tego stopnia, że linie odcięcia różniły się wysokością xd. Dość szybko wymontowałem.

Zastanawiam się nad Ring Automotive Xenon5000 (RW5077), żarówki tej firmy mają bardzo dobre opinie, ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie?

Ktoś coś może polecić? Szukam kompromisu między dużą ilością światła, a jego zimną barwą (celuję w ~4500K).
Cena i żywotność bez znaczenia, zdaję sobie sprawę, że żarniki w tych żarówkach są cienkie i mało żywotne.
  • 11
@saszku-niechcial: wg bulbfacts te Osramy mają podobną temperaturę światła co Philipsy, które aktualnie mam, a to mi trochę za mało.

Myślałem o ledach, ale brak homologacji mnie odstrasza. O ile do halogenów bez homologacji raczej nikt się nie przyczepi, bo ciężko to stwierdzić, tak ledy widać gołym okiem.
@saszku-niechcial: niby tak, ale mam duże obiekcje do ledów, tym bardziej niemarkowych. Pomijając homologacj, o ile z nienagrzewaniem się reflektora nie będzie problemu (mam spryskiwacze), o tyle nie domknę tylnych osłon reflektora, a to równa się parowaniem reflektorów (wystarczyło że krzywo nałożyłem osłonę i już parowały).

@ScaRRyMaN: odbłyśnik.
Osramy Cool Blue Hyper+

@Requiescant: to amerykańska wersja, tutaj ich nie ma. Jak miałem takie rozkminy to kupiłem auto ze światłami xenonowymi zamiast cudować.

Szukam kompromisu między dużą ilością światła, a jego zimną barwą (celuję w ~4500K).

przy żarówkach taki nie istnieje. Nie ma na rynku dobrze świecącej żarówki o białej barwie światła. Przy każdej w nocy będziesz ślepy jak będzie padał deszcz. Żarówki homologowane nawet nie zbliżą się do 4000K.
@ScaRRyMaN: HID tak, ledy nie do końca. Wsadziłem na chwile pożyczone chińskie ledy i linia odcięcia była, świeciły dość dobrze, ale w drugiej żarówce nad linią odcięcia była plama światła. Może kwestia złego ułożenia czy coś.

@niezawodny: jestem gotowy na małą żywotność

@SpokojnyPan:

Jak miałem takie rozkminy to kupiłem auto ze światłami xenonowymi zamiast cudować.


Nie wiem jak to skomentować, nie będę zmieniał auta bo mi się światła nie