Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Poszukuję sposobu aby ograniczyć dzieciom do niezbędnego minimum rozrywki w trakcie nauki zdalnej.
Póki byłem na kwarantannie i izolacji mogłem mieć oko na to co i jak robią, ale wszystko co piękne konczy się szybko i wróciłem do pracy.
Jak poradzić sobie z minecraftami, robloxami, jutubami i innymi *ami tak aby nie rozpraszały dzieci.
Myślałem o nowym koncie użytkownika, a internet ograniczyć poprzez edycję pliku hosts.
Jednak po chwili pomyślenia wyszło, że i tak będzie dostęp do całego dysku i zainstalowanych wszystkich aplikacji, więc nici z blokady minecafta...
Komputery pracują pod win10

Poradźcie coś proszę, dzięki
#komputery, #windows, #windows10
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@c3po: wiem że to tak 2/10 ale jeśli zdalne nauczanie działałoby na #linux to proponowałbym jego instalację.

Jak dla mnie to musiałbyś skołować jakąś aplikację do ochrony rodzicielskiej (albo poblokowac serwery YT) i zaszyfrować dyski
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@c3po: spróbuj konta rodzinnego Microsoft użyć tam podobno jest dość sporo opcji pod to, wtedy dziecko loguje się własnym kontem i widzi tylko to na co mu pozwolisz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thority: nie chce wywalać gier, poza nauką jest też rozrywka, chodzi o zrownowaznenie tego w jakiś rozsądny sposób
  • Odpowiedz