Wpis z mikrobloga

@R187: nie myśl tak mocno bo styki ci się poprzepalają, wam wystarczy tylko taka alternatywa: Unia albo Rosja, zbawienie albo śmierć
  • Odpowiedz
@BekaZWykopuZeHoho: a nic nie proponuję, po prostu śmieszy mnie takie myślenie że jakbyśmy tylko wyszli z unii to zaraz na każdej ulicy będzie ruski agent i w każdym domu będzie ruski podsłuch
  • Odpowiedz
@Volki: @kksu: Ja też chciałbym, wiedzieć jaka jest alternatywa dla unii. A konkretnie dla zbliżenia gospodarczego i politycznego państw europejskich. Powiedzmy ze mamy polexit albo jeszcze lepiej cała UE się rozpada. W Niemczech dochodzi do władzy prawica, niektórzy wprost mówią, że chcą rewizji granic. Gospodarka niemiecka i wojsko już teraz nas przerasta, a wystarczy kilka lat zbrojeń i odlatują całej Europie.
Konfederacja jest tez na NIE z jankesami, więc na
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: to całe pytanie skonstruowałeś w ten sposób jakby prospekt niemieckiej okupacji militarnej naszego terytorium państwowego miał być preferencyjną alternatywą do detenty z Rosją (o ile strategiczne partnerstwo też by się rozpadło)
  • Odpowiedz
@kksu jakim niby butem? Unia to jedna z najlepszych rzeczy jaką spotkała Polskę i nie rozumiem dlaczego niektórzy chcą ją odrzucać w imię jakiejś mitycznej "suwerenności", bo "źli Niemcy nam coś narzucają". Pod butem to byliśmy w PRLu.
  • Odpowiedz
@diogene: w niemieckim interesie nigdy nie będzie leżało jakiekolwiek realne wzmacnianie Polski i Polaków (oczywiście na jakiś rozwój będą pozwalać aby ich stronnictwo miało z czego drenować pieniądze) i fsumie to na tym polega mój osobisty problem z UE, to jest narzędzie zaprowadzania niemieckiej supremacji w Europie Środkowej, a nasz nieszczęśliwy kraj popada w coraz to większą zależność od UE, co było widoczne nawet gdy mieliśmy dwóch Światowej Klasy Polityków® Tuska
  • Odpowiedz
@kksu: i czym ta supremacja się u nas przejawia/będzie przejawiać? Pamiętasz Polskę np. w 1996-2000 latach?

I przypomnij sobie czasy tych złych Tusków, gdy największym problemem Polski był zegarek Nowaka. Czyli jakieś 0.0001 sasina.
  • Odpowiedz
@diogene: nie pamiętam ponieważ wtedy jeszcze mnie nie było na świecie, natomiast wiem że to nie był okres dobry dla Polski, ale nie dlatego że nie było Unii tylko dlatego że komunistyczna kolaboracyjna nomenklatura otwarcie żerowała na społeczeństwie po cudownej transformacji

i tak, zdaję sobie sprawę z tego że narracja stypuluje że Tusk i Platforma byli supi i cool ponieważ "kradli mniej" ale ja nie rozróżniam kradzieży sasina, a kradzieży 1000
  • Odpowiedz
@Volki: @kksu: Skore lepiej jest poza unią to po wyjściu WB i Polski gdy podskoczą nam statystyki a pkb b ędzię dwucyfrowe to chyba jasnę, że nikt nie będzie siedział w eurokołchozie gdy lepiej budować niezależne państwo narodowe co nie?

w niemieckim interesie nigdy nie będzie leżało jakiekolwiek realne wzmacnianie Polski i Polaków


To chyba tym bardziej nie będzie zależeć gdy będą na mapie niezależne silne narodowe państwa. Przypominam, że
  • Odpowiedz
@kksu: spoko, masz unikalną okazję spojrzeć na Białoruś i zobaczyć jak Polska by wyglądała dzisiaj.

wtedy jeszcze mnie nie było na świecie


Ja pamiętam, twoi rodzice też. Spytaj ich?
  • Odpowiedz