Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Almaak: spłacić pociągi, i na bieżąco eksploatację. 60% ciężko osiągnąć. Co prawda w jedne dni jeździł pełny, to w inne puste bywają. To nie wiem jak na tym wychodzą. Nie podają takich danych. Chyba raz podano w pierwszym roku że średnia była z 51% za pierwsze 12 miesięcy. A co do zakupu pociągów to jak dla mnie to przepłacanie. Ale to już sprawa polityczna. Tak politycy zadecydowali, to tak zdobiono.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Almaak: chyba nie taki problem z tymi pociągami na 200kmh, jeśli mowa o tradycyjnych składach to FPS ma chyba wagony na 200kmh, a lokomotywy IC i tak kupuje od siemensa, co do składów jak ezt, to impuls od newagu zrobił jednorazowo ponad 200kmh więc konstrukcyjnie dostosowanie do wyższych prędkości może byłoby możliwe dla jakichś kolejnych projektów. Oczywiście nie do takich 300kmh czy więcej ale i tak chyba nie mamy na to
@Almaak to może jakoś tak wypadło. Ja jeżdżę w pn i PT na trasie Katowice warszawa to muszę z wyprzedzeniem bilet kupić bo już parę razy nie było wolnych miejsc jak kupic chciałem przed odjazdem