Wpis z mikrobloga

#lego 6552 z 1993. Niesamowicie się to układa po latach, już nie jako dziecko tylko ze swoim dzieckiem :) Ze wszystkich swoich starych zestawów, które odkopałem u rodziców "na strychu" ten jest wyjątkowo nostalgiczny. Pomijając złamana planszę (zestaw był w pudełku więc nie mam pojęcia jak to się stało) to brakuje tylko sznurka do wędki i 3 przezroczystych 1x1 do świateł które sobie zaraz uzupełnimy:) Moim zdaniem sam zestaw właściwie się nie zestarzał, dalej jest świetny, ale instrukcja... wszystko poza terenówką, przyczepką i motorówką przedstawione jest tylko w 10 krokach. LEGO zrobiło w tej kwestii skok o lata świetlne!
soaringsing - #lego 6552 z 1993. Niesamowicie się to układa po latach, już nie jako d...

źródło: comment_16060402690182IDWi5iMXxBQJ9XTpHL.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@fizzly: co więcej - lego w ogóle się z baseplate'ów wycofuje. Już nawet w mieście nie będziesz miał płytek z ulicami, tylko z klocków się je będzie składać
  • Odpowiedz
ale instrukcja... wszystko poza terenówką, przyczepką i motorówką przedstawione jest tylko w 10 krokach. LEGO zrobiło w tej kwestii skok o lata świetlne!


@soaringsing: ja bym powiedział, że raczej spory krok w tył.
  • Odpowiedz
  • 0
@janusz_mustermann dzięki, obejrzę sobie w wolnej chwili z ciekawości. Inna różnica poza instrukcją, która rzuca się w oczy to na odwrocie pudełka jest 6 innych inspiracji, pokazujących co jeszcze fajnego można zbudować. Dzisiaj poza zestawami 3in1 chyba się czegoś takiego nie uświadczymy:( Jedyny minus tego zestawu to fakt, że cała ta góra/skała/jaskinia to są praktycznie 2 duże klocki.
  • Odpowiedz
  • 1
@Krupier dla Ciebie pewnie tak, mnie też to nie boli, ale jednak widzę jak moja córka 4,5 lvl radzi sobie z dzisiejszymi instrukcjami (buduje w zasadzie bez problemu zestawy dedykowane dla starszych dzieci). Pod tym względem te stare wypadają znacznie gorzej. Uważam że to duża sztuka zaprojektować instrukcję do czegoś skomplikowanego w taki sposób, że każde dziecko sobie z tym poradzi.
  • Odpowiedz
@Krupier: @soaringsing: najgorsze było jak był wielki plate i trzeba było wyliczyć gdzie na środku postawić pierwsze klocki :D ale mimo, że duże zestawy miało sporo mniej elementów, niż dzisiaj, to przez to długo się je układało i było trochę rozkminy zanim się ułożyło wszystko do kupy. Pamiętam, że kiedyś dostałem pod choinkę 6078 Most zwodzony, który miał trochę ponad 200 elementów, ale odczucie ze składania, jakbym dziś układał co
  • Odpowiedz
  • 0
@ZaBurz Dluga historia. Plate musiał być przez lata zgięty i przyciśnięty przez coś, bo jak go znalazłem, to był po prostu złamany a brzegi złamania trwałe wygięte :( Starałem się je, rozgrzać i wyprostować suszarką, żeby były płaskie i dały się skleić, ale trochę się zagapiłem :( Na żywo na szczęście tak tego nie widać. Zdjęcie potęguje też efekt tego osadu po schnącym cyjanoakrylu.
  • Odpowiedz