Wpis z mikrobloga

Ciekawe zjawisko u siebie zuważyłem związane z działaniem niewidzialnej ręki rynku i dysonansu poznawczego.
Mianowicie od jakiegoś czasu odrzucam, świadomie a może podświadomie, ale jednak odrzucam wszystkie te "atrakcyjne" profile. Dziewczyny ładne, zadbane, z fryzurami po których widać, że trochę kosztowały, dobrze ubrane, ze zdjęciami z egzotycznych wycieczek, ze zdjęciami z sesji zdjęciowych. Ogólnie wszystkie te dziewczyny, które jeszcze niedawno wywoływały u mnie efekt "wow, ale atrakcyjna". Doświadczenie zbudowało u mnie już dość głęboko zakorzenione przekonanie, że takie dziewczyny poza wyglądem nie mają kompletnie nic atrakcyjnego do zaoferowania, totalne zero cech, które w kontekście budowania związku dla płci przeciwnej mogą być odbierane jako atrakcyjne.

Świadomie lajkuję te brzydsze bo przynajmniej pogadać się da, a w obecnym świecie to umiejętność rozmowy, a nie posiadanie ładnego wyglądu jest wyjątkowe.

#tinder #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #randkujzwykopem
  • 7
Świadomie lajkuję te brzydsze bo przynajmniej pogadać się da, a w obecnym świecie to umiejętność rozmowy, a nie posiadanie ładnego wyglądu jest wyjątkowe.


@beznicker28: jak chcesz pogadać to luz, ale gadając z taką masz świadomość że nigdy nic z tego nie bedzie, bo przez kij tego nie dotkniesz xd
Dziewczyny ładne, zadbane, z fryzurami po których widać, że trochę kosztowały, dobrze ubrane, ze zdjęciami z egzotycznych wycieczek, ze zdjęciami z sesji zdjęciowych.


@beznicker28: Bardziej dopatrywałbym się w tym mechanizmu szukania partnera, który pasuje do ciebie stylem życia. Wiesz, dla ciebie to drogie wycieczki, dla nich to np. standard i nic nadzwyczajnego. Sam dawałem w lewo laski ze zdjęciami z hotelu w kanarach, bo jak ona wyjeżdża na all-inclusive, ja jadę
@beznicker28: @hell_awaits: Laska musi Ci się podobać, inaczej marnujesz czas sobie i jej. Popieram ideę odrzucania typowych insta księżniczek, ale poza tym jak w miarę ładna to brać i tyle, co Ci szkodzi, spróbować można:) Równie dobrze trafić taką mocno średnią laskę, która okaże się dziwna i co wtedy? Nie masz ani wyglądu ani charakteru ;]