Wpis z mikrobloga

A dla wiekszej rodziny to sie kupuje gar jak babka wam bigos robiła i też można brygade wyżywić.

Wczoraj robilem na jednym palniku strogonova, wrzucasz co chcesz zostawiasz na slow cook i po 2h masz zajebista miche.
@Atreyu ogólnie przydatny, ale te tańsze wersje też dają radę. Sam mam oryginał i wiele lat działa bez zarzutu, z kolei teściowa kupiła już wersję z Kauflandu i nie narzeka żeby coś było nie tak
Mam i czesto korzystam. Śmiało mogę polecić. Jest masa fajnych przepisów, których nie chciałoby mi sie robić tradycyjnie bez tm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jebecca: tylko dzieci nie potrzebują papek (ewentualnie przez pierwszy miesiąc, dwa). Dużo łatwiej dawać im normalne posiłki i gotować jeden obiad dla wszystkich - jedyne co to używać mniej soli i mało ostrych przypraw. Polecam ten stan życia.

Poczytaj o blw (chociaż nie trzeba się jakiś rygorystycznie stosować).

@krrruciii: @stan-tookie-1: @bloodko: ale co właściwie tam gotujecie? Jestem autentycznie ciekaw. Już kilku osób pytałem w czym ten garnek jest
@zirael88 nie mam innych maszyn kuchennych to poza tymi gotowymi przepisami robimy tam wszystkie inne czynności. Wyrabianie ciasta, cięcie różnych rzeczy, gotowanie na parze.
Jak ktoś już ma gotową kuchnię i do tego umie gotować to raczej zbędna maszyna.
@Atreyu: nigdy nie rozumialem popularnosci tego (b.drogiego) gadzetu, wyglada na to ze polonia w uk go uwielbia (czesty widok np na zdjeciach kuchnii po remoncie, zawsze led'y pod szafkami i thermomix na blacie, znaczy pl kuchnia:).
Jesli ten garnek moglby mi zrobic zakupy/obiad bez mojej ingerencji to ok ale z tego co rozumiem to nie jest do tego zdolny:) a zmielenie skladnikow i podgrznie ich nie jest az tak czasochlonne.
Z
@zirael88: ja w nim robie w zasadzie wszystko. nie muszę osobno kupować miksera, sokowirówki itp., bo wszystko mam w tym, można kupić sobie dodatkowy nośnik i mieć np. kuchnię śródziemnomorską, są gotowe, pyszne przepisy i nie trzeba szukać. jak sie zdarzy, że już robie coś nie w tm, to służy mi on jako waga kuchenna
Jako pro chef od 2001 roku powiem tak-thermomix jest w kazdej kuchni ale z regoly lerzy gdzies zakurzony sporadycznie uzywany jako blender,jesli bawisz sie w gastronomie molekularna to czasami termometr sie przydaje a po za tym? Dla kogos z podstawowymi umiejetnosciami zbedny gadzet moim zdaniem a na jakies obiady rodzinne to chyba jednak za maly...nawet zupa potrzebuje wiecej uwagi niz wrzucenie wszystkiego to dzbana i wlaczenie magicznego przycisku gotuj.