Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy jeżeli chodzi o złożenie komputera, czy te zestawy z morele dają radę? Mój budżet to 2.5k polskich złotych, komputer ma być i do codziennej pracy (teams/word maks) i do zagrania w jakieś nowsze gry na niskich ustawieniach, da się coś w miarę przystępnego teraz za to złożyć?
#komputery #laptopy #pcmasterrace
  • 7
@slitch: To chcesz coś składać, czy kupować laptopa? Jakie te zestawy? Dobrze byłoby dać linka, a nie zostawiać innym do szukania. Masz monitor, czy jakiekolwiek inne części?

Przy czym zapewne się nie opłaca brać zestawu, lepiej wychodzi wybrać części samemu, a najlepiej również zmontować. No i to raczej najgorszy czas na zakup. Ceny są wysoko przed BF i po niedawnej górce dolara (mimo iż już wrócił do normy).
@Jan_K: Chce złożyć stacjonarkę (nie wiem czemu dałem tag laptopy), mam już monitor, myszkę, klawiaturę
co do zestawów w internecie to znalazłem takie
https://www.morele.net/inventory/info/db32cbdb/?fbclid=IwAR0FQP8JQp8vcvVuQBiJPTAaN9MSWNe4hy5lQgkEkOrY6DWoftu3qF_R6GI

(w tym linku trzeba wybrać z listy pod zdjęciem zestaw do 2400(AMD))
https://ithardware.pl/poradniki/polecane_zestawy_komputerowe_do_gier_pazdziernik_2020-13491.html

No właśnie wiem, myślałem żeby wziąć laptopa ale chyba stacjonarka w tej cenie będzie po prostu mocniejsza
@slitch: A musisz mieć to składane przez sklep? Sporo lepiej byś wyszedł kupując w różnych miejscach, najlepiej na promocjach, do tego biorąc składanie ryzykujesz, że wsadzą Ci części z jakiegoś zwrotu. Poza tym jak już pisałem czas niestety nie jest dobry, a to który zestaw lepszy to już szczegóły. Mnie osobiście niezbyt przekonuje RX 5500 XT 4 GB w tej cenie. Podobno nieco dławi się bez PCIe 4, ale w sumie
@Jan_K: No właśnie wyczytałem że nie opłaca się teraz, ale za bardzo nie mam wyboru. No to mogę zamówić bez złożenia i albo zanieść i zapłacić żeby mi ktoś to złożył ewentualnie sam dam radę. Nie mogę też czekać na promocje bo komputer musi być na wczoraj XD.
@ShadyTalezz @Jan_K tak czy inaczej dzięki wielkie za pomoc.