Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki!

Po ponad półrocznym okresie użytkowania chciałem podzielić się z Wami opinią użytkowania zestawu stereo:
-wzmacniacz Atoll IN80 SE
-głośniki podłogowe DALI Oberon 7
-źródło Yamaha WXAD-10 (aplikacja TIDAL)

Od razu zaznaczę nie jestem audiofilem w stereotypowym tego znaczeniu, po prostu lubię dobry dźwięk w dobrej rozdzielczości. Zestaw w pełni oddaje moje preferencje; słucham różnych gatunków muzyki od rocka kończąc na muzyce klasycznej. Stereo gra w sposób konturowy podkreślając górne i dolne pasma częstotliwości, jest dynamiczny. Po prostu szukałem czegoś uniwersalnego. Jeśli chodzi o stereo tej klasy to od razu demaskuje słabo zrealizowane nagrania. W przypadku dobrze zrealizowanych produkcji od razu można zlokalizować instrumenty w przypadku ich rozmieszczenia na tej mitycznej "scenie". Gdybym miał wybierać ponownie w dalszym ciągu skusiłbym się na ten zestaw. Kto wie może z czasem zmienię na coś lepszego.

Słuchałem jeszcze Atolla IN100SE, NAD 375 BEE, Yamaha R-N803D w konfiguracji z tymi moimi DALI oraz Heco Aurora 700. Ostatecznie wybrałem to co powyżej z powodu charakteru brzmienia, bas jest dobrze kontrolowany a średnica jest lekko wycofana.

#audio #audiovoodoo #stereo #muzyka
dowzer89 - Hej Mirki i Mirabelki!

Po ponad półrocznym okresie użytkowania chciałem...

źródło: comment_1605703929SSfYZw6XXzJ0Ur3VjYzT8f.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@dowzer89: Jakiś czas temu miałem darmowe konto na Spotify. W darmowym koncie jakość dźwięku jest gorsza od premium, jednak dźwięk był dużo lepszy od radia, MP3 i nawet niektórych płyt CD. Nie wiem jakich kodeków używają, ale to robi wrażenie. Z sound cloud jest tak samo. Bardzo przyjemnie się słucha.
  • Odpowiedz