Wpis z mikrobloga

@goodOldSaracen: ale ja się tylko opieram na założeniach Wilka, on napisał o 90% skuteczności. Więc przyjmując jego założenia wychodzi na to, że masz 1% szans (albo ryzyka bardziej :P) na zachorowanie, a nie tak jak on utrzymuje, że ryzyko jest takie samo a tylko się wielkie korporacje nachapają, bo zarobią miliardy. Te same założenia a zupełnie inne wnioski, dlatego bo on po drodze robi fikołki logiczne.
  • Odpowiedz
@Virino (nie mogę edytować) jaka jest Twoja definicja zachorowania? Wydaje mi się, że nie odróżniasz zakażenia wirusem Covid-19 od zachorowania na chorobę Sars-Cov-2. Wyjaśnię to per analogiam: nie każdy zakażony wirusem HIV choruje na wywołaną nim chorobę AIDS.
  • Odpowiedz
@Tasde: @Virino: do tych wyliczeń trzeba dodać to, że ci bezobjawowi po szczepionce będą krócej (roz)nosicielami niż przed szczepionką (co zresztą jest jednym z celów powszechnych szczepień). Ale antyszczepionkowy chłopski rozum tego nie ogarnie.
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao:
Dane:
90% skuteczności, 10 % nieskuteczności
90% szans na chorobę "bezobjawową", 10% szans na chorobę "objawową"
---
I teraz podliczmy nowe szanse na chorobę

10 % * 90% = 9 % na chorobę "bezobjawową"
10 % * 10% = 1 % na chorobę "objawową"

Chyba tak to powinno wyglądać.
  • Odpowiedz
bo prawdopodobieństwo ciężkiego przebycia choroby wynosi nie 10% a tylko 1%


@Virino: to teraz jeszcze doprecyzuję, że skoro 90% przechodzi bezobjawowo, to nie oznacza, że 10% przechodzi to ciężko! Wystąpienie kaszlu, czy kataru jest już objawowym przejściem, ale nie jest przechodzeniem ciężko!
  • Odpowiedz
@Virino przyjmujesz założenie, że szczepionka w 90% chroni przed zakażeniem. Jeśli tak jest, to masz rację, 10% będzie podatne na zakażenie, z czego 10% zachoruje ciężko. Ale to założenie nie ma żadnych podstaw, bo producent nie powiedział czy szczepionka chroni przed zakażeniem, czy zachorowaniem.
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao: patrzac po jego wpisach to mam wrazenie ze facet jest po prostu alkoholikiem. Szkoda, kiedys go bardzo lubilem, madrze gadal w tv. On byl chyba nawet kandydatem na prezydenta?
  • Odpowiedz
  • 2
@Tarec Coś ktoś chyba jej kiedyś #!$%@? opowiedział o Prionach i odbijały jej się te informacje po ścianach pustej czaszki przez jakiś czas do momentu napisania tego komentarza.
  • Odpowiedz