Wpis z mikrobloga

#akwarystyka witam akwarystyczne mirki to znowu ja, największy amator na tagu XD
Okazuje sie, że akwarystyka jest cięższa niż sądziłem. W każdym razie mam akwarium 54 litrowe z filtrem i oświetleniem led. Wszystko z zestawu od aquael. W akwarium mam tylko raka. Do wody wlewałem uzdatniacz według instrukcji i wsypywałem sól akwarystyczną. Oczywiście woda się odstała i czekałem kilka dni przed założeniem akwa. Temperatura utrzymuje się około 26°C bez grzałki. W każdym razie mam problem ponieważ od jakiegoś czasu na szybach i podłożu pojawia się osad. Najpierw był brązowy na wszystkim, teraz na szybach pojawiają się glony. Zarowno brązowy osad jak i glony łatwo schodzą ale cały czas się pojawiają i nie wiem co robić. Wiem, że google nie boli ale nie wiem czy to akurat będzie właściwe rozwiązanie dla mojego problemu. Wode podmieniałem w weekend i jest jeszcze gorzej. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale nie mam jeszcze rolet na oknach i kilka dni temu było słonecznie i jakiś czas słońce padało na akwarium a teraz mam taką masakrę jak na zdjęciu.
źródło: comment_1605374658a1rk6HhzE0FrNBzX5EL5fq.jpg
  • 8
@Placek_po_wegiersku ja myślę, że to okrzemki (brązowy nalot) nie napisałeś kiedy założyłeś, jeżeli nie dawno to jeszcze brak stabilizacji masz w akwarium, powinny zniknąć po jakimś czasie jak akwarium się ustabilizuje. Co do światła słonecznego, jeżeli będą padać promienie słoneczne to glon zawsze będziesz miał, pamiętaj o cotygodniowych podmiankach wody i czyszczeniu szyb, martwych roślin, odchodów i powinno być dobrze. Glony również mogą wystąpić od przekarmiania ( ͡º ͜ʖ͡