Wpis z mikrobloga

Bracia G0lec - szkalujesz, plujesz = plusujesz.

- Honorarium za jeden koncert potrafi wynieść nawet 50 tysięcy złotych xD
- W swojej działalności muzycznej rocznie są w stanie na luzaku wyciągnąć ok. 3 miliony złotych xD

No o co problem, niech se majom, w końcu popularni muzycy pracują na swój sukces latami. No tak, tylko jest jeden problem.

- Właśnie wyciągnęli łapę do Ministerstwa Kultury po 1,89 MILIONA złotych dotacji jako rekompensatę za straty wywołane pandemią i te siano dostali, NAJWIĘCEJ SPOŚRÓD WSZYSTKICH ARTYSTÓW xD Jak bezczelnym trzeba być, żeby jeszcze w dobie patrzącego na ręce osobom publicznym internetu bezwstydnie taką "pomoc" przyjmować xD

W międzyczasie właśnie na naszych oczach dzieją się miliony ludzkich dramatów ludzi z takich branż, jak eventowa, fitness, gastronomiczna, kinowa, transportowa, przewozowa, handlowa... I wiele, wiele więcej. Miliony ciężko pracujących osób, a także małych i drobnych przedsiębiorców, którzy wcale nie są polakami-dorobkiewiczami i nowobogackimi, tylko ciężko i uczciwie pracującymi ludźmi z kredytami, marzeniami, a nawet niespełnionymi podstawowymi potrzebami jak własne miejsce do mieszkania DOSTAJĄ KINDYBAŁA DO DUPY.

Lekarze zmagają się z przepracowaniem i dramatycznie niewydolną służbą zdrowia, ciągle słysząc kolejne obelgi, wymijające zbywanie i brak konkretnego planu działania na to, aby ich chociaż godziwie wynagradzać za heroiczną walkę, jaką codziennie odbywają.

Choć sam osobiście na pandemii nie straciłem i nawet nie myślę wyciągać łapska po pomoc, która mi i mi podobnym się nie należy, to trudno zachować kulturę gdy czytasz, jak nowopolackie grajki pławiące się w luksusach, wożące dupska drogimi autami i posiadające standard życia, w którym wyżej tylko niebo, otrzymują niebotyczne sumy pieniędzy, choć kolejka faktycznie potrzebujących stoi gdzie indziej i każdy z nas kogoś takiego zna. AAAAAAAAAAAAAA!

O Bajer Cebull, Małgorzacie Foremniak, Bajm, Grzegorzu Hożym, Bednarku czy innych darmozjadach na pijawce reklamodawców, bogatych telewizji i telewizyjnych show sypiących górami pieniędzmi, jakich upadający właśnie ludzie pracy nigdy na oczy nie zobaczą w jednorazowym przelewie na konto, nawet nie wspominam. Już wystarczająco o tym napisano. Wobec tych Braci G0lec jednak coś w człowieku pęka, zwłaszcza, jak zobaczysz, jak śmieszne kwoty dostały teatry czy inne instytucje kultury, które faktycznie są w dramatycznej kondycji (°°


#boldupy #bekazpisu #neuropa #4konserwy #smutnazaba #koronawirus #covid19 #kryzys #gospodarka #polska #gorzkiezale #muzyka #wtf #braciagolec #muzyka #kultura #ekonomia #cebula
KazachzAlmaty - Bracia G0lec - szkalujesz, plujesz = plusujesz.

- Honorarium za je...

źródło: comment_1605373094W8xC4mAFGmZ5bTBiNEtgIl.jpg

Pobierz
  • 67
@NiemieckiArbiter: No co ty, od 2014 roku zmieniło się wszystko. Obecnie jesteśmy na etapie konformistycznego nihilizmu, co jakiś czas z wybuchającymi protestami o grube sprawy oraz już całkowicie ignorowanymi aferami kalibru, który w wolnej Polsce by obalił te sowiecką swołocz już z kilkanaście razy od 2015 roku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Takie standardy zapanowały, nie ma odpowiedzialności personalnej w rządzie, nie ma skali „do tego się nie
@Kazach_z_Almaty: Już pisałam, że to sytuacja bardziej złożona, bo ta kasa nie idzie bezpośrednio do ich kieszeni, tylko do firmy, która obsługuje ich koncerty, a zatrudnia zapewne mnóstwo ludzi. Jeśli mieli pobookowane jakieś trasy, to nie tylko firma nie ma zysku, ale wręcz jest mocno stratna. Mam nadzieję, że osoba, która te dotacje przyklepywała, przestudiowała temat i nie przyznała takiej sumy od czapy.

Inna rzecz, że oprócz braci Golców i innych