Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie i szybka odpowiedź.
Mam #internet z #upc. Za miesiąc koniec umowy. Oferta z #netia jest dużo lepsza ale czytałem (nawet na wykopie) opinie o problemach z obsługą klienta w Netia. Do tego od jednego gościa z IT usłyszałem porównanie że infrastruktura (serwery, obsługa, kable) w upc jest jak Mercedes a w Netia jak Maluch.
Ktoś może to potwierdzić? Chodzi mi o rejon Warszawy. Dzięki

#pcmasterrace #pc
  • 13
@ahariel: Tylko w której firmie nie ma problemów z infolinią czy obsługą klienta? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku i możliwości infrastruktury w danym miejscu. Ja mam w Netii neta 1 Gb/s i po kablu mam 1 Gb/s, płacę 55 zł miesięcznie. Na nic bym ich nie zmienił.
@julian993 W bloku mam światłowód ale jak on dalej idzie do mieszkania to nie wiem. Kiedy wprowadzałem się do mieszkania to był to nowy blok więc musiałem brać na gwałt pierwszy lepszy internet a że UPC jako pierwsze (6 miesiecy później inni) doprowadziło tam internet to je wybrałem. Potem gdzieś przeczytałem że nawet jak w bloku jest światłowód to oni i tak korzystają z koncentryka. Teraz zainteresuje się tym tematem.

Co do
@ahariel: Przy ETTH czy FTTH nie ma różnicy. Światłowód i tak idzie do bloku do skrzynki. Od skrzynki w klatce/garażu idzie kabel RJ45 (powinien kategorii minimum 5e) do Twojego mieszkania (konwerter światłowodu jest w skrzynce teletechnicznej, Ty jesteś podłączony najczęściej do switcha 10GB). Natomiast odnośnie FTTH, w skrzynce jest rozdzielacz światłowodu, idzie do Twojego mieszkania i tutaj robią Ci gniazdko ONT i z niego idzie RJ45 do routera lub bezpośrednio światłowód
Ja osobiście nie jestem zadowolony z UPC. Nowy blok, niby światłowód ale wieczorem jak są podłączone (NIE korzystają w jednym czasie) do sieci 2 tel, komp i tv to zaczynają się przycięcia i spadki przesyłania transfery ;/

W UPC współdzielisz pasmo z innymi lokatorami w bloku/klatce i jest to dosyć częste zjawisko, gdy wieczorami większość ludzi korzysta.. Na tych kanałach leci TV (DVB-C) oraz Internet, pasmo nie jest z gumy :)
Jak czytam te rady to nie wiem czy się śmiać czy płakać XD. Drogie wykopki, zarówno docsis na koncentryku jak i gpon na waszym uwielbianym ftth to technologie dzielące przepustowość na wszystkich abonentów na node więc nie ma #!$%@? żadnej #!$%@? różnicy (o ile dostawca ftth nie proponuje symetrycznego łączą, czego Netia nie robili). Co do jakości usługi odpowiedz se sam. Firma mająca kilka jak nie kilkanaście milionów klientów w całej Europie
@krzywy_kanister
@Chibss
@Radek41
@julian993 wołam w związku z tematem internetu. Dzięki za pomoc i opinie. Dziś oddzwonili do mnie z Netii. Babka powiedziała że u mnie w bloku jest najnowsza technologia gpon ze światłowodem bezpośrednio do mieszkania. Jeśli chodzi o awarię to jak sama powiedziała zdarzają się one w netii ale na starych łączach dzierżawionych natomiast u mnie nie powinno być problemu i ogólnie na tych "łączach/technologii?" gpon nie ma awarii.
Pojawiła
@ahariel: Bierz Netię w ciemno, prawdziwy światłowód. Tylko kup przez internet (masz 14 dni na odstąpienie). UPC na kablu koncentrycznym nie jest w stanie zaoferować dobrego uploadu. Upload przyda Ci się przy OneDrive i ogólnie Netia ma lepszy routing niż UPC..
@ahariel Jeżeli upload nie jest obojętny to od biedy bierz Netię ale bez promocji by móc zrezygnować w każdej chwili. Jeżeli nie jest to dla Ciebie ważnym aspektem bierz upc. Co do wypowiedzi pani z Netii awaria to awaria niezależnie czy to gpon czy hfc i występują zarówno na tej jak i na tej technologii(choć w teorii gpon powinien być mniej awaryjny). Obie technologie dzielą pasmo na wszystkich abonentów z node więc