Wpis z mikrobloga

Po dniu używania XSX jest kilka rzeczy, które mnie zawiodły:

1) mam monitor LG 27GL850-B, który powinien wspierać 1440p 120hz nawet po kablu HDMI 2.0, ale niestety jeśli włączony jest VRR Xbox uparcie przełącza mnie na 1080p (a powienien wspierać VRR przy 120hz wg tej strony)

2) Quick Resume rzadko kiedy działa... sprawdzałem na tytułach które zostały zoptymalizowane pod Series S/X i chyba działało tylko dla Touryst i Ori. Mam nadzieję, że z czasem to ulegnie zmianie.

3) Prędkość pobierania spada drastycznie jak jakaś gra jest uruchomiona w tle. Normalnie pobiera mi w okolicach 200Mb/s, ale gdy gra jest otwarta w tle prędkość spada do jakichś 20Mb/s...

4) Forza Horizon 4 podczas 10-15 minut gry zcrashowała mi ze dwa razy. Raz kompletnie wyłączając konsole, a raz pad był kompletnie nieresponsywny.

5) Nieresponsywność pada zdarzyła mi się też raz o ile dobrze pamiętam w Outer worlds. Jakiś problem ze sterownikami ? Co prawda w tym przypadku po jakichś 5-10 sekundach sytuacja wróciła do normy.

6) Szkoda, że dashboard nie wspiera HDR. Przez to wejście do gry i z powrotem do dashboardu powoduje 2-3 sekundowe opóźnione, bo ekran się musi dostosować.

To tyle, jestem ciekaw czy ktoś inny też ma podobne problemy do moich.

#xbox #xboxseriesx
  • 33
@sanczo_spido: No właśnie nie mogłem sobie przypomnieć jak to było na XO. Ale obniżać tak mocno prędkość jak gra jest w stanie wstrzymania to trochę wydaję mi się słabe :P
@mino5:

Zgadzam sie co do predkosci sciagania. Dramatycznie spada.

Auto HDR dziala we wszystkim co mam za wyjatkiem Alien Izolation. Gra glupieje i robi sie mnostwo artefaktow.

Z błędów firmware tylko raz sie konsola wylaczyla jak sie przelaczylem na xbox one (kopiowalem gry) i wlaczalem pada od one x. Tak jakby zglupiala co ma robic.

Odpukac na razie jest niezle.
@mino5: dużo z tych problemów zostanie rozwiązanie poprawkami do systemu konsoli. Ja 1 dnia miałem taki śmieszny przypadek że chciałem wyjąć płytke a konsola wsuneła z powrotem xD
@mino5: 1 - Są jakieś problemy z VRR/120 Hz. MS radzi zaktualizować telewizory. Może u Ciebie też jest coś nie tak z kompatybilnością i sam Xbox bezpiecznie dobiera niższe odświeżanie?
2 - Microsoft zna problem, dla niektórych gier nie działa, pracują nad poprawką.
4 - u mnie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6 - Faktycznie, nawet nie zauważyłem. Myślałem ze czarny ekran to kwestia czasu na przywrócenie
@cincin27 fakt 60fps robi robotę ale jednak nieco zawod. Xbox series S mial byc pod 1440p 60fps tez nie daje rady i zamiast tego odpala sie w 1080p 60fps. No może to jeszcze poprawia z czasem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mino5: zrobiłem teraz tak - z valhalli do gears tactics - pograłem chwilę i przełączyłem się na Forze 4, przejechałem 5 wyścigów i wróciłem do valhalli a ja wczytało na Quick resume :)