Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie. Chciałbym kupić trenażer, przedział cenowy to 1000 - 1700 zł (to już maks nad maksami). Interesuje mnie jeżdżenie w świecie Zwift'a. Posiadam czujniki jak i licznik Wahoo Element na mojej szosie (Scott Speedster 10 z 2018 roku) także fajnie jakby to też działało. Nie ukrywam, że z czasem mógłby się pojawić również zegarek ze stajni Garmina, więc parowanie tego wszystkiego by mnie zadowalało. Mieszkam w bloku także też nie mogę mieć jakiegoś głośnego "koła". Marzy mi się taki trenażer z kasetą ale to może w dalekiej przyszłości gdy złapię zajawkę na jazdę w domu.

Modele które mi przychodzą do głowy po krótkim reaserch'u:
Tacx Vortex
Qubo Digital Smart B+
Elite Tuo

#rower #trenazer #szosa
  • 17
@uhauha: Jaki konkretny przychodzi do głowy jeśli chodzi o kasetę? Wolałbym coś kupić wciągu miesiąca niż bawić się w "zbieranie"
Na macie jeździłeś czy bez?
via Android
  • 0
@Foczlik jestem na tej grupie ale tam praktycznie same "burzuje" z wahoo sprzętem albo Direto :D jedynie by kupować używke, a w to nie bardzo chce się bawić
@Foczlik: właśnie z tamtej grupki wiem o Vortex'ie bo chwalili jak coś tańszego już musieli.

@klark: Niestety ale wiem to. Wcześniej mnie hamowała choroba (nie, to nie covid :D) i nadal to robi ale idzie już zwariować bez jeżdżenia.
@DrPur mam elite novo force z czujnikami i spkko dziala na zwift, dość budżetowa forma ale na początek wystarczy, jak coś to zawsze można sprzedać i kupić coś lepszego ( ͡º ͜ʖ͡º)
@DrPur jak chcesz na poważnie trenować na trenazerze tylko direct drive, ( ͡º ͜ʖ͡º). Warto dołożyć do tych 2.5k.
Sam od już 3 lat używam Elite Direto ( pierwszy model) i jest w pytę. Interwały do 700 Wat wchodzą z przyjemnością.

Wahoo jest zajebisty ale drogi. Obecnie chyba użytkownicy narzekają na Direto suite. Jakbyś dorwał nie zajechane używane pierwsze Direto będziesz zadowolony. Tam tylko pasek może się
@DrPur jak rozważasz jeszcze jazdę raz w terenie raz na chomiku, to pomyśl o drugim kompletnym kole. Obręcz + kaseta + opona pod trenażer.
Opona z DECA będzie Ok jak chcesz mogę Ci sprzedać moje stare koło bębenek Shimano 11