Wpis z mikrobloga

Mitsubishi Space star 2011 1.6 benzyna + lpg nie odpala. Kręci ładnie. Napięcie 12.19V. Paliwem śmierdzi przy kreceniu. Rozrząd i świece mają z 2000km. Co może być przyczyną? Z popychu i holu też nie odpala. Myślę, że cewki i przewody zapłonowe #mechanikasamochodowa
  • 8
@frontendowiec: Może być coś z immobilizerem. Jak coś się z nim dzieje auto kręci ale nie ma iskry. Podłącz też do kompa. Może być czujnik położenia wału korbowego/ wałka rozrządu.

EDIT. Pacjent Almera N15 1,5 benzyna też nie odpalał a kręcił jak głupi - wyciągnięty łańcuch rozrządu i czujniki położenia wałków wariowały, przez co nie było iskry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bobsynek: Powiem tak. Nie znam się na tych immobilizarech,ale wczoraj próbowałem przewiercić obudowę kluczyka, żeby mi wszedł bryloczka. Fabryczny otwór się uszkodził
Ale to nie to co otwieram przyciskiem drzwi tylko sam metal, którym się przekręca. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem. To chyba nie powinno mieć żadnego wpływu
@frontendowiec: Fakt poczytałem i wygląda na to że faktycznie nie ma transpondera w kluczyku, co oznacza brak immo. Zatem pozostaje albo tak jak mówisz cewka (przewody nie wysiądą wszystkie na raz, a na 3 cylindrach powinien się odzywać) albo elektronika sterująca zapłonem. Sprawdź czy po wymianie rozrządu i świec jakaś kostka się nie poluzowała w komorze silnika, albo jakiś wypięty kabel.