Wpis z mikrobloga

Mirki, mam trochę nietypowy problem. Potrzebuję na 80 warstwach (produkt we wnętrzu w różnych wersjach kolorystycznych) ściąć "Highlights" o 50 punktów. Problem w tym, że niektóre wersje są ciemniejsze i jaśniejsze przez co histogram dla każdej z nich jest inny, a więc i obcinanie "Highlightów" w Camera Raw daje inny efekt. Da się ten efekt odtworzyć na jakichś Adjustment Layerach? Próbowałem Krzywymi, ale niestety efekt jest inny, za bardzo spłaszczony. Obraz jest 16 bitowy.
#photoshop #grafika #grafikakomputerowa
  • 10
@majeranek: zmień te warstwy w obiekty inteligentne, na pierwszym zrób ten efekt który chcesz w Camera Raw, i potem skopiuj na resztę warstw przez przeciąganie z altem filtrów (ten znaczek po prawej stronie warstwy) na kolejną warstwę. Niestety geniusze z Adobe nie pomyśleli o tym żeby filtry można było tak samo jak styl warstwy skopiować i wkleić do wielu warstw na raz, więc będziesz musiał to zrobić 79 razy, ale to
@Sienaq: Nie bardzo, bo potrzebuję nad tymi warstwami jeszcze coś dodać i powyciągać na maskach. Te 80 warstw jest rozbite na 4 plikach, więc to akurat nie problem.
Na razie poradziłem sobie tak, że odtworzyłem Krzywą, która odpowiadałaby za zbicie "Highlightów", ale efekt niestety nie jest taki sam.
@majeranek: mówię ci że takim systemem sam sobie utrudniasz pracę i szukasz rozwiązań które ci ją minimalnie mniej utrudnią, w lightroomie też możesz wyciągać obrazki na maskach, jak już koniecznie musisz robić to w photoshopie to zrób sobie te 80 plików i napisz akcję albo zrób batha będzie ci dużo łatwiej. możesz np napisać akcję która ci otwiera okienko z suwakiem i potem po zatwierdzeniu przełącza na kolejny plik (zakładka w
@Sienaq: Uh, mam wrażenie, że nie rozumiecie o co mi chodzi. Problemem nie jest ilość warstw czy to, że pewne rzeczy trzeba przeklikać. Jaksię da albo potrzebuję to korzystam z Lightrooma, akcji, image procesora itd.
Problemem jest to, że mam 80 wersji tego samego obrazka z łóżkiem, które raz jest jaśniejsze, raz ciemniejsze itd. i przesunięcie w Camera Raw suwaka pt. "Highlights" na np. -50 powoduje inny efekt na innej wersji.