Wpis z mikrobloga

#koronawirus to zajebisty interes. Bliska osoba z mojej rodziny była w szpitalu. Już szykowała się do wyjścia i gówno, bo cały oddział miał covida nagle. Oczywiście dostałem telefon, że w wyniku powikłań zmarła. Same papiery do ogarnięcia to szok. Perełka to dodatkowe 4 tyś. dla ekipy grabarzy za pochówek covidovca. #!$%@? chlew.
  • 12
@Utylizejszyn: o kurcze wyrazy współczucia :( u mnie wujek po drugim udarze, ciężka sprawa. W sumie w Płocku jak okazało się, że na oddziale korona to w te pędy testowali pacjentów i wysyłali do domu.Tutaj u was rozumiem, że wszystkich zatrzymali i uj nie chcieli nawet tych na wypisie wypuścić?
Weźcie pierwszą lepszą firmę zajmującą się odszkodowaniami za błędy medyczne, są nawet fundacje non-profit, które prowadzą takie sprawy za darmo. Kolejna rzecz to zawiadomienie do prokuratury.
@Jasmonowayy: Jednym z rodzajów błędów medycznych są błedy organizacyjne, dotyczące złej organizacji procesu leczenia przez placówkę. W bardzo niewielu przypadkach nie ma sie do czego przyczepić, jeśli pacjent był w dobrym stanie po udarze i ‚szykował’ się do wyjścia a placówka go przetrzymała i jeszcze dopuściła do zakażenia covidem to jest to naruszenie. Nie wiem jaka jest prawda i co jest w dokumentacji, ale prawie zawsze można o coś powalczyć.
@Utylizejszyn miałem identyczną sytuację w rodzinie. Osoba miała wyjść do domu, na drugi dzień się poczuła źle więc ja zostawili, następnie stan krytyczny, covid po teście i śmierć po 4 dniach na niewydolność oddechową. Też po udarze z częściowym paraliżem ¯_(ツ)_/¯ najlepsze, że stan z dnia na dzień z normalnego do krytycznego
@mats12: no tak bo przecież specjalnie go zarazili covidem xD na pewno lekarz z premedytacją przyszedł chory,jak w twojej opinii oddziały mają się chronić przed covidem? Każdy w pełnym odzieniu ppe jak w jednoimiennym? Idź szczuć gdzie indziej
@hyatt: Szczuć? W trakcie hospitalizacji personel musi dołożyć wszelkich starań w zakresie ochrony pacjenta. Jeśli ktoś go zaraził jakimkolwiek wirusem, to wynika to tylko z zaniedbań. Nie ważne czy to koronawirus, wzw czy nawet gronkowiec, można domagać się odszkodowania. Jesteś po prostu debilem.