Wpis z mikrobloga

@gucias ... ale mi chodziło o to że powód schodzenia powietrza może być różny... a nie o to że ona chciała dopompować...jak masz jakieś uszkodzenie to możesz napompować a za chwilę albo za dłuższy moment może się okazać że koło ci jebnie...więc o to mi właśnie chodziło że jeżeli widzisz coś takiego to nie zawsze odpowiedzią jest podjechać na stację i dopompować.
  • Odpowiedz
  • 12
@howtobepro: i pewnie sobie życzy specjalnej mieszanki azotu, tlenu, dwutlenku węgla i 1% gazów szlachetnych


@Neq Najlepsza jest mieszanka z 78%. Azotu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
logiczne że jak masz brak powietrza z jakiegoś powodu to lepiej sprawdzić


@nudziarz123: brak powietrza =/= dopompować. Powietrze naturalnie, powoli schodzi z opony, to normalne, bo nie jest w 100% szczelne.
  • Odpowiedz
@howtobepro: coraz więcej amatorów pcha się do zabawy hehe, mam nadzieję że przejdzie ta ustawa...

I właśnie dlatego na kursach powinni uczyć takich podstawowych czynności obsługowych.

@nudziarz123: to zależy jak dużo ubywa, bo siłą rzeczy ciśnienie spada jak np robi się zimno. Powietrze się po prostu kurczy. Przynajmniej co parę miesięcy trzeba weryfikować ciśnienie nawet jeśli koło nie ma ewidentnej nieszczelności.

@SamiS: też prawda. Ale wystarczy w sumie po
  • Odpowiedz
@SamiS: w instrukcji przy średnim obciążeniu zalecają ciśnienie 2.6 z przodu dla zimnej opony, dla rozgrzanej o 0,3 bara większe

@Bliznaq: to ciekawe bo ona istnieje i naprawdę ma Giulettę, jest na fejsie więc pewnie kiedyś była na grupie
  • Odpowiedz
@howtobepro: a najlepsze jest to, że na stacjach benzynowych jest wymóg by kompresory (manometry) były co roku legalizowane przez GUM. A mechanicy czy wulkanizatorzy nie muszą mieć legalizowanych XD
Także większa szansa dobrze dopompować jest na Orlenie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Soczi: pudło, zgaduj dalej. Po prostu trochę januszem tracą takie, rodem z ery passata b6, suche żarty ziomek, które nijak mają się do rzeczywistości.
  • Odpowiedz
ta jak ktos szuka sprawdzonego majstra, to leci lawina gowno firm, udostepniaja to ich znajomi zawsze


@mlody_sutener: w sumie na tym forum alfaholicy trochę inaczej, ale podobnie. udziela się tam kilku mechaników których cała reszta całuje w dupe i wszędzie poleca. no i raz jak ten frajer pojechałem do jednego polecanego w Krakowie. nie dość że 5k nie moje to jeszcze #!$%@? przy wymianie sprzęgła ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz