Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Oglądam te wojenki i zastanawiam się nad swoim położeniem. Chce kupić #ps5 nie dlatego, że uważam go za nadchodzącą lepsza konsole. Po prostu miałem #ps3 i #ps4. A na PS4 mam sporo gier, które chętnie odpalę odświeżone na nowej konsoli. Nie chcę ich tracić. Czy mimo wszystko lepiej kupić #xbox? Musiałbym wtedy kupić od nowa mnóstwo gier albo już zawsze grać w nie na PS4... Wiesiek, RDR2, Fallen Order, Horizon, Spiderman, TLOU, Stellaris i więcej. Co byście zrobili?
Zapraszam do merytorycznej gownoburzy.
  • 31
@Abaddon84: Miałem taką samą sytuację, ale no cóż. Demon's Souls i Miles Morales jak na początek mnie namówiły dość srogo, więc to japończyków konsolę wybrałem
Chociaż czasami myślę o xboxie to i tak zaraz przypominam sobie o Soulsach i pryska.
Ogólnie xbox jak dla mnie nie jest konsolą a platformą wielogeneracyjną, co jest dość dużą zaletą, ale to na playstation mam wszystkich znajomych, większość gier i miło wspominam starsze konsole więc
@Abaddon84 twoje podejście jest słuszne ale właśnie tak biorą się ci wszyscy ludzie, niewolnicy marki, ajfoniarze stimowcy itp.

Ja zmieniłem na Xboxa bo Moralesa ogram na PS4 a na Xboxie nadrobię exy no i mam gamepassa na którym ogram resztę gier.
@Abaddon84: czy rzeczywiście warto kupować nową konsolę do grania w stare gry? Odświeżenia pewnie nie będą super znaczące, lepiej wybrać przyszłość, ogrywać next genowe gry na next genie. Obecnie wychodzi na to, ze ps5 nie ma ani VRR, ani 8k, zestaw gier na start wygląda tak samo dobrze na ps5 jak i na ps4.
@Abaddon84: zależy pewnie od tego jak bardzo Ci zależy na exach od ps5 i czy masz pc żeby pograć czy nastawiasz się tylko na konsolę. Ja nie miałem ani Xboxa ani PS4 (miałem PS3) ale mam pc na którym da się pograć, podłączam do niego pada i gram na oledzie to powiem szczerze że #!$%@? mnie strzela bo ciągle coś potrafi być nie tak dlatego przerzucam się na konsolę. Brak dostępności
@Abaddon84: pamiętaj że ostatnio ludzie stali się team xbox z dwóch powodów:
- można go jeszcze zamówić (w przeciwieństwie do PS5), a nie chcą czekać (do grudnia/nowego roku) na nextgena
- da się kupić abonament Gamepass w mega cebulowej cenie (200zł za ponad dwa lata) więc zaoszczędzona $$
jak się w końcu zorientują, że będzie trzeba płacić 60zł miesięcznie i rotacja gier w tym abonamencie jest dość spora to nagle zmienią
@Abaddon84:

Czy mimo wszystko lepiej kupić #xbox


Odpowiedz sobie najpierw na kilka pytań.
Czy masz dobry PC? Bierz PS5.
Czy masz TV (lub monitor) 4K? Bierz XSX lub PS5.
Czy zależy ci na grach na wyłączność od Sony? Bierz PS5.

XSX jest opłacalne głównie wtedy, gdy masz słaby komputer, ale posiadasz TV 4K.
W innych przypadkach bardziej opłacalne jest PS5.
Ew. XSS, jak chcesz pograć po taniości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Abaddon84: ja w te gry co grałem na ps4 będę miał też w game pass i Ea access, plus warzone. Ekskluzywne nie podeszły poza god of war. Ale dla jednej gry to bez sensu. Więc mi to obojętne. Chciałem spróbować Xbox i kupiłem. I pad elite mnie przekonał przypadkiem stałem się jego posiadaczem. Kawał pada, leży w dłoniach świetnie. Znacznie lepiej niż pad ps. Chociaż może nowy też ok nie wiem.
@Abaddon84: Argument posiadania gier na danej konsoli nie jest dla mnie dość silny, chyba, że zamierzasz sprzedać starą konsolę, lub zamierzasz dalej ogrywać stare gry na nowej konsoli, w innym wypadku to ten argument nie jest istotny. Argument ze znajomymi jest mocny o ile często z nimi grasz. Oczywiście, jeśli dobrze się bawiłeś przy exclusivach playstation to przy nowej generacji nadal będziesz się dobrze bawić i przechodząc na xboxa będziesz czuł
@MisPluszowyZWadaWymowy: Też zauważyłem, że sony sprzedaje obiecany a nie pełnowartościowy produkt. VRR pewnie będzie, ale w jakim zakresie? Czy będzie kompatybilny z wszystkimi tv? Wolałbym nie być beta testerem :) Ostatnio jak zrobili hdmi 2.0 w ps4pro to tv samsunga zaczęły migotać :)
Też zauważyłem, że sony sprzedaje obiecany a nie pełnowartościowy produkt


@blebnik: dlaczego? była już premiera czy coś przeoczyłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może będzie w Day 1 patchu, skąd wiesz.

VRR pewnie będzie, ale w jakim zakresie? Czy będzie kompatybilny z wszystkimi tv?


Jest powiedziane, że taki jak w specyfikacji HDMI 2.1, czyli na pewno ze wszystkimi co mają HDMI 2.1 i wspierają VRR (VRR jest opcjonalny
@Abaddon84 wydaje mi się że w twojej pozycji kupiłbym jednak Xboxa bo jednak oferta Sony dla posiadaczy PS4 nie jest jakoś zachwycająca. Da Ci możliwość ogrania tego czego nie ma na ps czy na pc a jak stwierdzisz że jednak nie to, to zawsze możesz sprzedać.

Sam zamówiłem ps5 bo jestem długim graczem na pc i jakoś nigdy gamę pass mi nie podszedł na pc. A na konsoli Sony jednak jest kilka
@blebnik A daj spokój myślałem że mnie krew zaleje .Najpierw kupiłem tv Samsunga a 2 miesiące Pozniej prosiaka.Gralem w GT i nagle czarny ekran na 3-7 sekund z pozycji 2 byłem 11
czy VRR jest aż tak potrzebny na konsoli gdzie masz zblokowane klatki na 30 lub 60fps?


@testaccount9432: tak jest w tytulach z ps4, w nowych grach pewnie nie bedzie tak rozowo. Popatrz jak dzialaja crossgeny 30fps ( ͡° ͜ʖ ͡°)