Wpis z mikrobloga

  • 10
400 + 1 = 401

Tytuł: I nie było już nikogo
Autor: Agatha Christie
Gatunek: Kryminał
Ocena: ★★★★★★★★★

W końcu postanowiłem nadrobić pewną zaległość i przeczytać prawdziwą klasykę gatunku, czyli "I nie było już nikogo", Agathy Christie. Historia chyba jest znana niemal każdemu - dziesięć osób zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie, po czym po kolei w dziwnych okolicznościach przybysze zaczynają ginąć w rytmie pewnego wierszyka...
Nie owijając w bawełnę rzeknę, że książkę czyta się świetnie. Nie ma tu jakichś niepotrzebych opisów, czy dywagacji. Akcja prze do przodu, pojawiają się kolejne trupy, a nasza ciekawość powoduje, że nie możemy oderwać się od lektury. Nie jest ona zbyt długa, a więc jeden wieczór lub - jak w moim przypadku - jedno przedpołudnie wystarcza na skończenie całości.
To prawdziwa klasyka kryminału, napisana w bardzo przystępny i ponadczasowy sposób. Bardzo dobre tempo sprawiło, że lektura pochłonęła mnie bez reszty. Finał również jest dla mnie satysfakcjonujący. Być może gdyby nie było epilogu to byłoby to jeszcze bardziej ciekawsze i zaprzątające głowę, aczkolwiek wiadomo, że bez aplauzu publiczności nie ma zabawy.
Jeśli ktoś nie czytał jeszcze tej klasyki od Agathy Christie to niech się nie waha i śmiało chwyci za lekturę. Ponadczasowy kryminał, klasyka, którą warto znać i sprawia frajdę z czytania po dziś dzień.

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_1604842963wS0Lry0DKoaJzLtQ3g2OaP.jpg
  • 6
@Arthizo finał dobry, aczkolwiek naciągany z tego co pamiętam. Psuje trochę efekt, a szkoda bo budowanie napięcia wyszło autorce mistrzowsko. Szkoda tez, że pod naciskiem trzeba było zmienić oryginalny tytuł ;)