Wpis z mikrobloga

no, czarny może i nie był (choć śniady pewnie tak), ale i tak szanuję za informowanie katoli, że jezus z obrazów najprawdopodobniej w ogóle nie przypomina tego prawdziwego.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: Jezus jest protoplastą lewaków. Jest właściwie najsłynniejszym lewakiem w historii. Głosił poglądy tak lewackie na terenie Izraela, że został za nie skazany przez lud na śmierć.

A czy był gejem? Nie sposób potwierdzić, aczkolwiek w tamtych czasach ponad 30-letni mężczyzna bez żony to był naprawdę wielka osobliwość.
  • Odpowiedz
@Bover: ne głosił lewackich teorii, tylko rewolucyjne. Ale nie były rewolucyjne w kwestii panstwowosci czy spoleczenstwa tylko czlowieka.

Lewakiem by byl gdyvy glosil nalazujaca przez panstwo/aparat orzymusu rownosc materialna ludz8. A on glosil ze kazdy czlowiek pozostaje czlowiekiem bo ma szanse na zmiane itp

W tamtych czasach 30 ketni mezczyzna bez zony to jie bylanzadna osobliwosc xD Faceci w Izraelu brali slub wlasnie mnej wiecej w tym wieku, tylko kobiety byly
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: nie no chłopie, po prostu Jezus był lewakiem, nie wiem czemu tak się boisz tego przyznać.. Głosił wolność i miłość do bliźniego. Głosił tolerancję. Głosił rewolucyjne tezy religijne, stojące w opozycji do tradycji żydowskich. Zakłócał spokój w świątyni. Wielką uwagę poświęcał roli kobiety w społeczeństwie.

Na owe czasy były to wywrotowe, lewackie działania. Nawet i dziś uchodzą za typowe dla opiekuńczej lewicy.
  • Odpowiedz
@Bover: ale Ty myslisz ze jak powesz ze Jezus byl lewakiem to tak bedzie?

Nie Jezus byl rewolucjonista w spojrzenou na jednostke co najwyzejm

Noe glosil tolerancji a kierowanje sie przebaczeniem - nie krytykowanje czlowieka tylko jego uczynkow.

Zarazem jasno stawial ktore uczynki sa zle a ktore dobre, nie bylo miejsca na jakies ppstmodernistyczna "plynnosc" i suboektywnosc moralnosc. Powiwdzial do tlumu chcego ukamieniwac prostyturke "kto jest bez winy niech rzuci kamieniem"
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: ale to ty mi przyznałeś rację. Wymieniasz w swoich komentarzach: zachowania Dżizasa, następnie opisujesz to w bardziej ogólnych kategoriach, odpowiadających lewackiemu światopoglądowi, a na koniec podsumowujesz te wypowiedzi stwierdzając "TO NIE LEWACKIE".

Na litość boską, jak niby mam kontrargumentować w takiej sytuacji? Mam wrażenie, że próbujesz przeprowadzić jakiś tok myślenia, ale niezależnie od niego wnioski masz już z góry przygotowane i są to wnioski związane z twoim dziecinnym wyobrażeniem o
  • Odpowiedz
@Bover:
Wymienilem Ci wszystkie podstawowe zachowania okreslajace Jezusa i podalem Ci powody dla ktorych niensa one "lewackie" a wrecz przeciwnie.

Zrozum absolutyzm morlany to cos co charakteryzuje prawice. A wiec odgorne, nieprzekraczalne normy (grzechu/dobrych uczynkow) ktore nie sa plynne ani subiektywne, anty-ponowoczesne.

Zrozum ze samo podejscie na zasadzie "krytyla grzechow nie czlowieka" nic tu nie zmienia. Sama prawica nawe stosuje taka logike wobec "nawroconych" lub zgodntch ideologicznie, np btly rozwodnikow, cpunow
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: absolutyzm moralny to był w religii żydowskiej. Jezus go zrewolucjonizował, nadając mu lewackie cechy tolerancji, miłości bliźniego, poświęcenia dla innych.

Jeśli nie umiesz czytać tekstu pisanego, a tylko takie można odnieść wrażenie, to nie jestem w stanie ci pomóc zrozumieć prostych rzeczy.

Gdybyś wychował się w rodzinie ateistycznej, to byś tak nie bredził i nie miał faszystowskich znaków w awatarze dzieciaczku :)
  • Odpowiedz