Wpis z mikrobloga

Reakcja (czarna lista) kleronacjonalisty gdy dowiaduje się jakie korzenie ma głoszona przezeń ideologia. I to jest ta słynna cywilizacja Łacińska? Cyceron dumny pewnie byłby. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bekazprawakow #bekazkatoli #bekazlewactwa bo #chrzescijanstwo to #starozytnelewactwo #zydzi #judaizm #komunizm #katolicyzm
M.....a - Reakcja (czarna lista) kleronacjonalisty gdy dowiaduje się jakie korzenie m...

źródło: comment_1604598729KnwBNBQSRBqAWCLn14r3nm.jpg

Pobierz
  • 11
Drudzy znów tropią wszędzie żydowskie spiski a jednocześnie jednego z nich uważają za boga


@Minister_Vulva: Jedno się bardzo mocno łączy z drugim. Skoro już wierzy się w Boga, który uznał Żydów za naród wybrany, to oczywistym jest, że szuka się we wszystkich zdarzeniach żydowskiej ręki, bo uznaje się Żydów za de facto nadludzi. A skoro nadludzie, to pewnie wszystko kontrolują.
@Sonnenschutzsysteme: Gdyby mieli choć odrobinę rozumu porzuciliby judeochrześcijaństwo i wrócili do Tradycji przodków. Wygląda na to, że jednak są po prostu zazdrośnikami, którzy sami chcieliby być wybrańcami jehowy. Choć ja sam nie widzę niczego w tym do zazdroszczenia, wręcz przeciwnie.
@Minister_Vulva: Rewolucja galilejska (czyli chrześcijaństwo, jeśli dobrze rozumiem termin) odniosła sukces, bo dawała wówczas najbardziej postępową ideologię. Równość ludzi, zniesienie niewolnictwa, rozdział państwa od wiary, to pociągało ludzi, zwłaszcza biednych i było dla nich atrakcyjne.
@Sonnenschutzsysteme: Każda rewolucja wydaje się atrakcyjna i postępowa dla jednych a jednocześnie potworna dla drugich.

rozdział państwa od wiary

Długo to nie potrwało. W tym przypadku pasuje powiedzenie: z deszczu pod rynnę.

Odnośnie do niewolnictwa:

Gdyby ktoś pod pozorem pobożności zachęcał niewolnika, aby okazał lekceważenie swemu panu, porzucił służbę i nie służył mu z czcią i całym szacunkiem, niech będzie wyklęty.

Synod w Gangrze (340 rok ery galilejskiej).

Ponadto mnisi,
Długo to nie potrwało. W tym przypadku pasuje powiedzenie: z deszczu pod rynnę.


@Minister_Vulva: Jak to zwykle bywa. Natomiast postulat był. Co do niewolnictwa, to uznawano równość ludzi, z czym samo niewolnictwo było sprzeczne. Nie uznawano, jakoby niewolnik był człowiekiem gorszym, tylko co najwyżej akceptowano fakt, że jego położenie może być trudne do poprawienia.