Wpis z mikrobloga

@m_kr: dane których mi brakowało (bo wypłaszczone ( ͡° ͜ʖ ͡°) za 7 ostatnich dni), super mapka, super czytelny wykres. Dałbym 3 plusy. Wincej tego!
(linie województw mogły by być połowę cieńsze i zero mogłoby się zaczynać na dole wykresu - nie przewidujemy minus 4 przypadków na 100k, ewentualnie osobny wykres ze skalą log, bo do połowy września dzieje się na liniowym dokładnie prawie nic a potem
@abraca: dzięki

Wykresy dodałem do mojego trackera i będą aktualizowane codziennie https://public.tableau.com/views/KoronawiruswPolsce/Koronawirus-Polska?:language=en&:display_count=y&publish=yes&:origin=viz_share_link

Co do skali log - nie jestem przekonany, bo wtedy faktycznie widać co się dzieje wcześniej ale tak naprawdę wskaźnik oscyluje wokół 1 wiec faktycznie nic się nie dzieje. A przez to obszar który teraz jest istotny (50-70) jest bardzo mały na wykresie
mkr - @abraca: dzięki

Wykresy dodałem do mojego trackera i będą aktualizowane codz...

źródło: comment_1604568459WiKcykqTnfjeNd0IhEITl8.jpg

Pobierz
@m_kr: hej, może wykres log byłby bardziej czytelny, gdyby nie prezentować na nim danych z całego roku, tylko np ostatni miesiąc. Ułatwiłoby to też prognozowanie kiedy wskoczymy do poziomu "lockdown".