Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie daję rady. Przeglądanie ofert pracy wpędza mnie w chęć strzelenia sobie w łeb. 80% to IT, administratorzy, bazy danych, programowanie, front-end, back-end, cuda wianki, kosmosy i co tam jeszcze... Jakieś 10-15% to oferty dla specjalistów z konkretnych obszarów z konkretnymi umiejętnościami, bardzo często stanowiska kierownicze lub dyrektorskie dla konkretnych branż. Pozostałe 5-10% to nawet nie praca dla osoby dorosłej która ma rodzinę (brak umowy o pracę lub żałosna pensja) lub inne tzw. tutaj gównoprace gdzie jak ktoś jest to z reguły żeby mieć na opłaty i szuka innej pracy. Na samą myśl o szukaniu pracy robi mi się niedobrze, dosłownie, zaczyna mi się nawet zbierać na płacz. Czy człowiek w tym kraju który jest uczciwy, rzetelny, z zaangażowaniem wykonuje swoja pracę i nie opierd*** się bo nie jest tak nauczony może znaleźć normalną pracę za godne pieniądze? Czy komuś to się kur-mać udało już bez posiadania nie wiadomo jakich znajomości/uprawnień/specjalistycznej wiedzy?

#praca #pracbaza #korpo #korposwiat #rekrutacja #bezrobocie #gospodarka #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fa1af8b0860c8092cf49d9d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
80% to IT


@AnonimoweMirkoWyznania: to ty chyba na mocno branżowych portalach szukasz. Nawet na głupim pracuj.peel są oferty zewsząd. Ale jak się szuka łatwej roboty za 5k, to faktycznie może być trudno.

@adibor: Tyle, że odzew jest zerowy.
Większość aplikacji ma status rozpatrywana, a kontaktu ze strony rekrutujących brak. Szukam czegoś w logistyce, motoryzacji, doświadczenie mam więc?
OP: @eustach Niestety nie mam pojęcia co miałbym robić ani jak, nigdy nie miałem żadnego takiego wzorca a wręcz w dzieciństwie słyszałem zawsze że ta rodzina to nie biznesmeni tylko "robole". Każdy mój pomysł był tak torpedowany jak byłem mały. Mam strach do własnej działalności to raz, może jakoś bym ogarnął, ale już CO mam niby robić, nie mam pojęcia.

@grubypajonk Teraz mam 3,2k netto, więc gdyby ktoś mi zaproponował 5-6k
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak masz angielski na dobrym poziomie to serio firmy z branży IT takich osob szukają. Na poczatek nie spodziewac się kokosów 2,5-3,0 zł ale szybko Ci podskoczy. Nieraz już w ofertach pracy wprost podkreślają że wymagają angielskiego na dobrym poziomie i wykształcenia wyższego (nie ważne co :D Po prostu wyższe). Chociaz czesto slyszalem o braku wymogu wyzszego i po prostu w trakcie pracy coś zacząć.
Znajomy wszedl wlasnie w branze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@danio_96 Nie rób tego błędu, nie szukaj w logistyce, nie idź tą drogą... Proszę

@AnonimoweMirkoWyznania: Również skończyłeś logistykę?
@wincm W jakim wieku był ten Twój kolega, zaczynał dosłownie od 0? Szukałem również czegoś w IT, ale bez kierunkowego wykształcenia oraz doświadczenia nie ma o czym rozmawiać. Mam sporo znajomych, którzy siedzą w tej branży, ale wszyscy się w tym kierunku kształcili.

Mam różne międzynarodowe kursy z systemów ERP,, MRP, ale nikt
@danio_96: Moj znajomy praktycznie po studiach, czyli w wieku okolo 25 lat zmienił miasto - w swoim kierunku studiów (mechanika) nie mógł znalezc pracy i poszedl sobie na kurs sieci, CCNA. Tam go wyhaczyli. Mozna powiedziec ze zaczynal od 0. Oczywiscie potem ciągły rozwój, szkolenia, kursy ale to zwykle juz placi pracodawca.
ale nie porównuje się do kategorii #przegryw bo nie uwazam się za takiego, chyba że #finansowyprzegryw Nie uważam się lepszy, serio.


@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma czegoś takiego jak finansowy przegryw. Przegryw jest tylko i wyłącznie związany z kobietami. Bezdomny który ma kobietę jest wygrywem, ja mam 800 k oszczędności i zarabiam kolejne 12k na miesiąc i jestem przegrywem myślącym codziennie o samobójstwie.
@wincm: ja ww wieku. 18 lat wyjechalem za granice. 2 kola na tydzień to norma. Popattz na ogłosZenia z holandi uk itp oferuja zakwaterowanie, prace itp i sobie odzyjesz