Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Halo kochani, powiedzcie mi proszę, jak bardzo jestem w dupie? Chyba uszczelka pod głowicą jest ok, bo w silniku jest normalnie olej, a nie masło, ale coś szybko ubywa płynu chłodniczego i ma to pewnie związek z tą chmurą z wydechu. Na zimnym silniku jest ok, dopiero jak się zagrzeje to tak dymi. Do tego leci lekka mgiełka jak odkręcę korek oleju.
PLS HELP!!!
#typowyfrancuz #motoryzacja #mechanikasamochodowa
daniel95 - Halo kochani, powiedzcie mi proszę, jak bardzo jestem w dupie? Chyba uszcz...
  • 24
@daniel95 mgiełka pod korkiem na rozgrzanym silniku to normalna sprawa - różnica temperatur - zwłaszcza teraz. Kiedy kupiłeś auto? Czasami w jesienne/zimowe dni może trochę parować wilgoć z układu wydechowego. Po przejechaniu 20-30 km i rozgrzaniu wydechu powinno ustać. Ile tego płynu ucieka? Jak dodajesz gazu jest dużo dymu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Under4est: auto mam 2 lata, podczas poprzednich zim nie było takiego problemu. No właśnie w tym rzecz, że on na zimnym nie dymi, dopiero jak się silnik rozgrzeje, przy dodawaniu gazu mam wrażenie że jest więcej dymu niż na wolnych obrotach
@daniel95: gdzieś ten płyn znika. Albo masz wyciek, albo sam wiesz co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zagrzej dobrze auto, wróć do domku i wjedź na jakiś karton najlepiej. Niech trochę pochodzi. Następnie odjedź z kartonu i zobacz czy są mokre plamy a jeżeli tak to gdzie.
Jeżeli nie ma wycieku to raczej lyn "wychodzi" z rury właśnie ¯\_(ツ)_/¯
dzisiaj typek w sklepie powiedział mi, że one nie zawsze działają


@daniel95: lepsze to niż gdybanie, sprawdzanie czy CO2 pojawia się w układzie chłodzenia jest jedną z takich podstawowych diagnostyk jak chodzi o UPG

Para wodna z wydechu ze skroplonej wody to może być na chwilę po odpaleniu, ale jeżeli dzieje się tak na gorącym silniku, a chmura rośnie na wysokich obrotach, to wtedy może być to UPG, szczególnie jeżeli ubywa
@daniel95: tester kupisz za 15-20zł, zrobisz samemu

Zalewasz test płynem z zestawu, montujesz zamiast korka wlewu płynu chłodniczego, grzejesz silnik, czekasz parę minut i tyle