Wpis z mikrobloga

Czyli wierzysz, że Julki po 3 aborcjach poślubione z inną Julka (albo nawet z psem), nauczone pluć na pomniki Wielkiego Polaka nadal będą chodziły na groby swoich mam - Grażyn z chryzantemami?


@vincent38: Proponuje wyjac kij z dupy i zaczac myslec.
Nie jestem julka co wiecej jestem ateista co jeszcze wiecej mam juz troche wiosen na karku.
Co roku chodze na cmentarz zapalic znicza na grobach ludzi ktorych szanowalem jak jeszcze
@gorzki99: No i nawet nie wiesz dlaczego te znicze palisz. Wynika to z wielowiekowej tradycji, z religii. Twoi dziadkowie brali cię na kolana i uczyli paciorka, mama za rączkę prowadzała do Bozi, do kościółka
- Mama a co to Bozia?
- To taka pani co mieszka w niebie
- A co to niebo?
- Tam wszyscy pójdziemy po śmierci.
Nawet jak już się odwróciłeś od kościoła to zostało ci to w
No i nawet nie wiesz dlaczego te znicze palisz. Wynika to z wielowiekowej tradycji, z religii.


@vincent38: Nawet nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.
Jasne jak slonce i pelna zgoda ze nie musze tego robic zeby kogos "upamietnic".

Jednakze idac raz w roku na ten cmentarz - zapalajac ten znicz czuje ze "robie cos od siebie". Cos czego nie musze robic a jednak robie. Utarlo sie e to jest akurat 1.11. Pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antek_akrobata: ale wiesz, że większość cmentarzy należy do kościoła? Zarządza nimi Kościół i leżą tam katolicy pochowani w katolickim obrzedku? Także jakby nie było zarabianie na 1 listopada to zarabianie na kościele.
@DyG121: @MojaPieknaRoslineczko: Przeciez on nie walczy z Kościołem, tylko z religią. Caritas chyba ma lepszy współczynnik dobroczynności niż WOŚP. On nie pisze "nie dawajta ksiendzu". Nie chce, żeby wspierać organizację charytatywną na podbudowie katolickiej.
Jeśli ma wiedzę, że w jakiejś sa przekręty (a we wszystkich są) to by napisał "nie dawajcie tym, bo to i tamto".

Jemu ogólnie przeszkadza religia. Jeśli ktoś pomaga niepełnosprawnym, ale ma krzyż na szyi -
@vincent38: Akurat mylisz pojęcia. Znam wielu młodych i starszych ludzi, którzy odwracają się od KK będąc dalej wierzącymi i praktykującymi. Co innego odwracać się od wiary, a co innego od kleru
@robertx: To niech uprawia te kwiaty w Turcji i sprzedaje je tam pod meczetami. Wróżę gigantyczny sukces. Pluje na kościół dzięki któremu ma komu sprzedać te kwiaty. To tak jakby sprzedawca kiełbasy na stadionie pluł na kibiców którzy przychodzą na mecze.
@robertx: Pracowałem przy takich kwiatach w Holandii, przepakowanie w fabryce z jednej folii w inną i marża x 1000% za to. A najlepsze były kwiaty które przylatywały z Afryki linią Dubajską na lotnisko w Amsterdamie. Więc jakie tam były marże. Kolonizacja wcale nie ustała.