Wpis z mikrobloga

CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn

Opis ponownie pasuje, więc go zostawiam. Obiekt w sumie dużo atrakcyjniejszy niż poprzedni. Architektonicznie klasyaka przełomu PRL i III RP.

Początek lat #90s to był burzliwy czas wzbogacania się i tracenia wszystkiego. Budynki takie, jak ten znajdziecie w całym kraju, są jak artefakt z minionych czasów i bolącym wrzodem na tkance rodziny. Zazwyczaj też można kupić je za dużo mniej, niż są wystawione. Ludzie decydują się na mocno stargowaną cenę, byleby się tylko pozbyć wstydliwego problemu, który okolicznym mieszkańcom przypominają o porażce właściciela. Atutem tych ofert jest często dość atrakcyjna lokalizacja jak na lokalne warunki.

Dom pół godziny od Rzeszowa co prawda autostradą, ale inna trasa też jest

Gorliczyna - dom rodzinny do wykończenia
Gorliczyna, przeworski, podkarpackie
133 000 zł
764 zł/m²

https://www.otodom.pl/oferta/gorliczyna-dom-rodzinny-do-wykonczenia-ID47Z88.html#29d5021cbb

#nieruchomosci #pieniadze #dom #podkarpacie #rzeszow #architektura #ciekawostki #wykopplus30club
pogop - CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn

Opis ponow...

źródło: comment_1604180658qXQc7DZhwOspH0vaKS3N9n.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@pogop: prywatnie, to nie wiem kto to kupuje - niby cena spoko, bo z działką - z drugiej strony - działki poł godziny od Rzeszowa, jak i w Rzeszowie nie są drogie, więc bądźmy poważni. To nie jest imo atrakcyjna cena, jak za kupienie trochę kota w worku.
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: Sprawdziłem i faktycznie bywają tanie działki w Rzeszowie, tym bardziej tutaj można by było sporo znegocjować. Poza tym postuje to z uwagi na sentyment do tego stylu budownictwa. Inna sprawa, że 764 zł za metr, to też jest ultra niska cena, a budynek myślę spokojnie do uratowania.
  • Odpowiedz
@pogop: rozumiem zamysl tagu i spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale Rzeszow ma tanie dzialki, to jeden z filarow sukcesu tego miasta. Sprawdz jak od 2006 roku powiekszyl swoja powierzchnie, mam nadzieje, ze moje miasto obierze ta sama droge.
  • Odpowiedz
@pogop: Kielce; plus taki, ze paru miejskich radnych W KONCU rozsadnie ocenilo problem i daje to nadzieje na przyszlosc. Temat dlugi i szeroki, polecam filmy Dr Dylewskiego (tez Kielczanina) na te tematy. Niektore sa juz troche wiekowe, ale warto obejrzec i wysnuc wnioski.
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: No to Rzeszów to dla was taki sąsiedzki tygrys. Byłem tam kilka lat temu, przez Kielce jechałem, trasa do Rzeszowa jest wprost tragiczna XD Szlak przygody XD W każdym razie mega pozytywnie mnie zaskoczyło to miasto i bardzo mi się tam podobało. W Kielcach byłem jakieś 20 lat temu i mi się nie podobało, bo prawie bym dostał #!$%@? za to, że szedłem XXXXD
  • Odpowiedz
@pogop: teraz idzie troche zmian, s74 bedzie taka zmiana - juz w 2021 maja isc pierwsze przetargi na budowe, natomiast z klepaniem przyjezdnych nie ma tragedi, prawilne mordeczki tu chodza ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A Rzeszow - z okresleniem tygrys moze bym nie przesadzal, ale chcialbym, by Kielce szly ta droga, co Rzeszow - i sporo wskazuje na to, ze tak bedzie. Kielce mialy swoj czas w
  • Odpowiedz
@WesolyLudwiczek: Tak z ciekawości, to może jako autor fancy tagu na wykopie z prawie 0,5 k fanami, to wykonam minimum wysiłku i może zadzwonię w sprawie oferty i zaproponuję 60 tys. XD
  • Odpowiedz
@pogop: byłoby hitem gdybyś wrzucał pod postami rozmowy z włascicielami bądz z pośrednikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byś sie dopytywał skad ta cena itp bo wszystko co tanie to podejrzane. W tym wypadku akurat całkiem możliwe ze cena jest w miare ok bo działka 350 m2 wiec pewnie kosztuje tyle co nic i tu jedynie wartosc ma budynek
  • Odpowiedz
@pogop: z racji że to moja branża mogę stwierdzić, że ten dom może nadawać się do rozbiórki, brak izolacji przez lata, przemarzanie ścian, generalnie warunki atmosferyczne mogły (a na 90 procent zrobiły) doprowadzić obiekt do stanu, w którym jedynym rozwiązaniem jest jego rozbiórka (ewentualnie kosztowne wzmacnianie istniejącej konstrukcji), chyba że OP-owi chodziło o samą działkę
  • Odpowiedz
@pogop: zawilgocenie ścian plus mróz daje destrukcję materiału, jego bezwartościowość, obniżenie wymaganych norm dotyczących wytrzymałości, jeśli nawet będzie w stanie wytrzymać to walka z zawilgoceniem jest droga i kosztowna
  • Odpowiedz
@pogop: w tej cenie można mieć normalną działkę w Rzeszowie. Oczywiście będą to działki daleko od centrum położone na terenie świeżo wchłoniętych miejscowości, ale to jest sensowniejszy zakup niż ten dom z oferty na działce 3.5 ara
  • Odpowiedz