Wpis z mikrobloga

@yras8 różnica polega na tym kto wykonuje te testy. Przy testach czarnej skrzynki wykonuje je zwykle ktoś z zewnątrz kto nie zna szczegółów implementacji ani architektury, dzięki temu testy będą wykonane z perspektywy zwykłego użytkownika.
Przy testach manualnych nie jest powiedziane kto je wykonuje, dlatego śmiem twierdzić że testy czarnej skrzynki są też testami manualnymi
@yras8: Nie wiem, jak zamierzasz testować (poza tym że samodzielnie), więc nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Bardzo uproszczona zasada jest taka:
znasz działanie programu: white-box (znasz, czyli wiesz, co jest zaimplementowane, a co nie)
nie znasz: black-box
@yras8:

to jakim rodzajem testów będzie wykonanie testów samodzielnie?


Tak jak wspomniałem wcześniej -> Gray-box - czyli połączenie testów biało i czarnoszkrzynkowych bo znasz budowę aplikacji, masz dostęp do kodu(white-box) a jednocześnie chcesz po prostu przetestować funkcjonalności od strony potencjalnego użytkownika (black-box) a nie wszystkie możliwe ścieżki wykonania (white-box)

ale jak ja mam wiedzieć jak napisać testy białej skrzynki,skoro kod znam dla mojej aplikacji np. remindera? XD

na tym właśnie polegają