Wpis z mikrobloga

#koronawirus #kwarantanna
Do Mirków którzy byli na kwarantannie po kontakcie z osobą zarażona. Dostaliście zaświadczenie od sanepidu że was skierowali na kwarantanne? Żeby zapłacili za czas kwarantanny. U mnie powiedziała z sanepidu że wystarczy oświadczenie które sami piszemy. A tu guzik prawda, muszę mieć zaświadczenie a do sanepidu dodzwonić się nie da, na maile też nie odpowiadają.
  • 21
@rozzen: sanepid wydaje zwolnienia administracyjne (tzn czujesz sie dobrze, ale siedzisz na kwarantannie). Dzwoń do upadłego, bo często nie informują o tym ludzi, że coś takiego można uzyskać od sanepidu tylko odsyłają do lekarza, a lekarz nie może wystawić, bo to musi wystawić sanepid.
@Jasmonowayy @berecik No właśnie chyba tak nie jest jak piszecie. W ZUSie powiedzieli że oni nie mają dostępu do tego co wystawia sanepid. Dopiero ma to wejść żeby tak było. I stąd było moje pytanie: sanepid powiedział że mam napisać oświadczenie i dać pracodawcy > pracodawca chce zaświadczenie oryginalne od sanepidu bo musi złożyć je w ZUSie. I to sytuacja bez wyjścia bo do sanepidu się nie dodzwonie. W ogóle nie odbierają.
@rozzen: Daj spokoj, internistka mnie #!$%@?ła ze to lekarz rodzinny mnie kieruje na kwarantanne domowe a ja mowie ze inna internistka mi powiedziała ze mam do sanepidu dzwonic i ze to oni nakladaja kwarantanne. Tak wiec dzwonie do sanepidu ale numer jest tylko ogolnopolski na stronie xD przelaczyla mnie do wojewodzkiej stacji a tam ze kolezanka z pozytywnym testem ma mnie zglosic a ze jest z innego wojewodztwa to od razu
@rozzen: Do mnie wczoraj pani dzwonila z sanepidu ale to kolezanka mnie zglosila. I tak na ten tydzien wzielam zwolnienie w razie czego. XD ale ogolnie mam kwarantnne do wtorku bo kolezanka sie jebla w dacie. Ale i tak spoko ze juz ogarniete w koncu
@phoropter a miały być zmiany. Może to już weszło. Wiem że ja byłem przed zmianami i mi z automatu to nie poszło. To być może właśnie z tobą będzie już inaczej
@rozzen: Wczoraj pani z sanepidu dzwonila xD a kuzwa 12 dni minelo od zgloszenia ktore wyslalam i powiedziala czy kwarantanna zostala nalozona itp bo w systemie tego nie maxDD a ja mowie ze jak nie ma jak tydzien temu pani z sanepidu dzwonila imialam nawet info na portalu pacjenta ze jestem na kwarantannie a ona ze ona tego nie ma xd i ze wlasnie musze wejsc sobie na strone zusu i