Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
O 22 w niedzielę (nie wiem kiedy mode puści to wyznania) dostaję sms od szefa, że jestem zwolniona i od jutra mam nie przychodzić. Zapytałam jaki jest powód. Odpisał, że za popieranie wandalizmu. Pewnie chodzi mu o to, że udostępniałam zdjęcia z protestu w kościele i kilka innych.

Co mam robić teraz? Czy takie zwolnienie jest legalne? Czytam swoją umowę i jest punkt, że nie mogę swoim wizerunkiem negatywnie wpływać na markę. Ale ja do cholery jestem zwykłą pracownicą, tylko na facebooku mam podane w jakiej firmie pracuję. Nie promuję marki w żaden sposób, nie jestem modelką tylko księgową. Pomóżcie. Jutro rozmowa z szefem, co robić jeśli zechce mnie dyscyplinarnie zwolnić? czy może mnie zwolnić z dnia na dzień? Mam kredyt, ja #!$%@?, jeśli mnie zwolni to jestem w czarnej dupie.

#prawopracy #prawo #protest #aborcja #pytanie #pomocy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f95f8e4c53de577b9aaeede
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 27
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: sąd pracy i spokojnie i wygrasz.
Do mirków spuszczających się jakie to wielkie prawa złamała - podajcie przepis z KP, a nie jakieś #!$%@? muje wyciągacie. To, że ma wpisane w FB że pracuje w gdzieśtam, jeszcze nic nie oznacza bo to jej prywatny profil i może sobie pisać co chce.

A ty mirabelko naucz się, że profil na fb to tak jakbyś przy losowych ludziach przedstawiała się z imienia
  • Odpowiedz
  • 0
@tellet tutaj też zależy od tego co pracodawca ma zawarte w regulaminach i innych politykach, których znajomość pracownik podpisał i ma obowiązek przestrzegać. Fakt że ma wpisana nazwe firmy na fb i to że publicznie się wypowiadała po stronie danej strony aktualnego konfliktu, jak najbardziej moze wplywac negatywnie na wizerunek firmy i tak jezeli w regulaminie pracodawcy sa punkty o tym to moze to podejsc jako stracenie zaufania do pracownika, i narazenie
  • Odpowiedz