Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że oznajmienie w piątek, że od soboty knajpy są zamknięte, to taka wisienka na torcie dla branży gastronomicznej.

Każda knajpa na weekend robi zapasy - sporo hurtowni i dostawców w weekendy nie pracuje, a wtedy też jest największy ruch, więc trzeba się dobrze zatowarować.

No i wszystkie te knajpy z zamówionymi kilogramami mięsa, rybami, owocami morza, warzywami, owocami, półproduktami i innymi szybko psującymi się rzeczami nagle zostaje z ręką w nocniku.

Nie dość, że dostaną finansowo po dupie przez najbliższe 2 tygodnie z powodu braku zamówień, to jeszcze stracą sporo kasy na towarze, który im się po prostu zepsuje.

Wygaszanie gospodarki 10/10.

#neuropa #polska #epidemia #koronawirus #gastronomia #gospodarka #polityka
rzep - Muszę przyznać, że oznajmienie w piątek, że od soboty knajpy są zamknięte, to ...

źródło: comment_16034640872SbUHKXCVUcmlBPzYscf9p.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
Właśnie ktoś pisał w komentarzu że miał zamówioną organizacją przyjęcia, wszystko opłacone i restauracja została z zapasami i nie wie co robić xD


@wyk00p: niech wstawi stół do pingponga i zawody sportowe urządzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: Żeby odrobić straty, to po lockdownie za 0.5 najpodlejszego tyskiego będą pewno liczyć 50 złotych...
  • Odpowiedz
@rzep: gdyby oni wiedzieli jak coś działa to by nie podejmowali takich decyzji. Niestety to banda debili która w większości z zyciu normalnej pracy nie miała a podejmuje decyzje wpływające na cały kraj.
  • Odpowiedz
Jakie dwa tygodnie? Przecież to znowu będzie trwało #!$%@? wie ile, bo za dwa tygodnie, objawowe będą osoby, które się zarażają w tym momencie i im zostanie zrobiony test. Za dwa tygodnie nic się nie zmieni jeśli chodzi o ilość zakażeń, a pewnie będzie ich jeszcze więcej.


@dietyloamoniowy: Ja rozumiem i też podejrzewam, że to będzie dłużej. Ale oficjalnie jest 2 tyg.
  • Odpowiedz
@rzep: Najgorzej, że oni już wiedzą co powiedzą na konferencji prasowej za dwa tygodnie. Będzie to trwało do odwołania z tym, że poluzują na święta, żeby przesadnie katolików nie #!$%@?ć i żeby sami się mogli #!$%@?ć w Sylwestra. W styczniu/lutym znowu, przywalą i tak w koło. Mieszkam w cyrku, ale to nie jest śmieszne nic a nic.
  • Odpowiedz
@rzep: IMO wielu właścicieli gastronomii widziało co się święci, że rząd może im #!$%@?ć z dnia na dzień, bo raz już tak zrobił, a dwa bez zakazu ruch na miejscu był mizerny.
Największy problem będą mieli Ci z umówionymi imprezami, ale reszta raczej nie obkupiła się jak na normalny weekend.
Nie że usprawiedliwiam, bo to nie jest normalne, ale po jakimś czasie człowiek zauważa np, że patus może nagle coś #!$%@?ć
  • Odpowiedz
IMO wielu właścicieli gastronomii widziało co się święci, że rząd może im #!$%@?ć z dnia na dzień, bo raz już tak zrobił, a dwa bez zakazu ruch na miejscu był mizerny.

Największy problem będą mieli Ci z umówionymi imprezami, ale reszta raczej nie obkupiła się jak na normalny weekend.


@HetmanPolnyKoronny: Może nie jak normalny, bo rzeczywiście ruch spadł w lokalach. Ale nadal weekend to weekend i trzeba mieć towar.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rzep: dlatego ja dziś spontanicznie do knajpki wyszedłem, ponad dwie stówki zostawiłem. Ludzi było naprawdę sporo, może nie tak dużo jak w normalnych czasach, ale naprawdę dużo.

Oczywiście wszyscy z rigczem więc stolik w stolik zajęty, bez dystansu i bez masek.

  • Odpowiedz
@rzep: Ilość knajp które serwują nie mrożone mięsa/ryby/owoce morza jest #!$%@? mała ( ͡° ͜ʖ ͡°) skoro leżą pół roku w zamrażarce, poleżą jeszcze chwile.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jakbym miał restaurację to bym miał w piździe te twitterowe obostrzenia i otworzył knajpę przez co najmniej jeszcze tydzień i mam nadzieję, że wszyscy wiele osób tak zrobi

@sing:

I tak też wielu działa. Płatność po 21 tylko gotówką oczywiście. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz