Wpis z mikrobloga

Żeby na umowie o pracę zarabiać 17 zł netto to pracodawca ponosi koszt w wysokości ok. 28 zł za każda przepracowaną godzinę.

Jeśli ktoś jest studentem, poniżej 26 roku życia i pracuje na umowie zlecenie to żeby zarabiał 17 zł netto to zleceniodawca ponosi koszt w wysokości 17 zł. Czyli w porównaniu do umowy o pracę zleceniodawca "oszczędza" 11 zł na KAŻDEJ godzinie pracy, a do tego NIE MUSI pracownikowi gwarantować urlopu i chorobowego.

Wczoraj przeszedłem się po jednej z największych galerii handlowych w Polsce i pytałem pracowników (głównie studentów) ile zarabiają. 80% 17 zł na godzinę, reszta 18-19 zł.

Teraz pytanie skoro pracodawca "oszczędza" ok. 11 zł na każdej godzinie, bo nie musi płacić "haraczu" dla państwa to dlaczego nawet połowy "zaoszczędzonej" kwoty nie da pracownikowi? Przecież Korwin mówił, że jak nie będzie podatków to pracownik od razu zacznie więcej zarabiać. ¯\_(ツ)_/¯

#antykapitalizm #gospodarka #ekonomia #neuropa #konfederacja
  • 142
@Ignacy_Loyola: dlatego że nie mają unikalnych umiejętności - jeżeli kazdy głupi potrafi wykonywać ich pracę a oni nie są w niej jakoś szczególnie dobrzy i nie są jakimiś wybitnymi aktywami firmy które przynoszą wartość dodana do jej funkcjonowania to nie beda zarabiać więcej bo firma by zbankrutowala przy takim podejściu ( inni którzy mieliby taniej i podobnie by ją wygryźli )

Różnica jedynie będzie taka że ty ewentualnie zapłacisz mniej za
@Ignacy_Loyola: Ok. Czyli po dowodzie anegdotycznym przystępujesz do kolejnego błędu argumentacyjnego, odwoływania się do jakichś mądrości tłumów jako potwierdzenia swoich słów.

No przecież kasjerka zarabia tyle, a tyle. Wszyscy to wiemy więc po co dalej drążyć temat?

No ja nie wiem ile zarabia kasjerka. Nie wiem też jak ta ulga na PIT zwiększyła realnie wpłynęła na zarobki ludzi poniżej 26 roku życia. Z tego co widzę, to Ty też tego nie
@DaeronTargaryen: czemu zostal by bez pracy? czemu nie mogl by znalezc innej? czyzby swoje umiejetnosci wycenial na 17 zlotych wiec za tyle chce robic bo wie ze nic nie potrafi, wiec pracodawca dokladnie tyle mu placi? XD bo nie rozumiem o co pytasz, jakie dalej? albo wyceniasz siebie na wiecej albo robisz za drobne