Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem, nie mogę odzyskać pieniędzy od #rayanair za bilety.
Minęło już podawane przez nich 180 dni, aktualnie jest brak kontaktu z ich strony.
Nie mogę się dodzownić, a na maile / facebook nie odpisują.
Co mogę zrobić w takich sytuacji? Mowa o 4 biletach (2 osoby w dwie strony) #prawo #loty
  • 4
ulc


@sin89: Szukałem, o to co znalazłem:

Przewoźnik obiecał mi zwrot pieniędzy za niewykorzystany bilet/ nieodbyty lot, ale do dziś ich nie otrzymałem.

Może być wiele powodów w opóźnieniu zwrotu pieniędzy przez przewoźników lotniczych. Najczęściej jest to przyczyną: braku adresu i/lub numeru konta bankowego pasażera; braku kodów SWIFT i/lub IBAN banku pasażera (w przypadku przelewów międzynarodowych); opóźnień w przekazaniu polecenia przelewu do działu rachunkowości przewoźnika; opóźnień spowodowanych przez bank obsługujący danego
@zbii777 na pisz do nich na chacie. Ja na zwrot czekałem ponad 5 miesięcy. Jeśli wypelniales wniosek o zwrot to zapytaj ich o status zwrotu. Uprzedzam że zanim się z kimś polaczysz minie co najmniej 30 min
@lgc89: Ja czekałem te 180 dni, wiem że nie musiałem i tak dalej. No ale myślę, co mam im nie iść na rękę na 'już' tej kasy nie potrzebuje.
Aktualnie nie wiem nic co z moimi pieniędzmi, wniosek wypełniałem już kilka razy, wniosek reklamacyjny o brak zwrotu również. A pani na czacie dalej proponuje mi voucher :)

Zrobię teraz jak mówisz, zapytam o status. Mam wrażenie, że taką rozmowę również z