Wpis z mikrobloga

@Piastan: żadną naklejkę ptaka! ta propozycja sprzed 20 lat nie działa, ale nadal jest używana niestety :(

@PlonacaZyrafa:

1 zgłoś proszę śmierć tego ptaka na https://szklanepulapki.pl/ dzięki temu przysłużysz sie nauce :)

2 a jak Twoja firma bedzie chciała zminimalizować śmierci ptaków to rozwiązanie proponowane przez szklane pułapki (czyli kropki lub paski /serduszka/cokolwiek chcesz zamiast jednej sylwetki ptaka)

3 - co zrobiłeś z ptakiem? możesz go wziąć i zabrać do
@aaadam91: @AgentGRU: @GKC__: @alwykop: @Piastan:

Informuję, że ptaszek jednak wyżył. Kręciły się już w okolicy mewy, ale zauważyłem, że lekko ruszał nóżką, więc wziąłem go do pudełka kartonowego i do ciepła do biura. Po godzinie sprawdziłem jak się ma, wyniosłem pudełko na dwór, otworzyłem i pudełko i... odleciał w siną dal.

Musiał doznać wstrząsu ptasiej główki ale nie wyglądał na połamanego. Może się wyliże.
@alwykop: Dzięki. Już kiedyś tak ogarniałem ptaszka i wyczytałem w internecie co robić.

Generalnie jest to fascynujące, że taki dość popularny tutaj gatunek, a przyjrzałem mu się pierwszy raz w życiu. Ale one są małe, szybkie i chyba trudno laikowi wyłowić co to lata w odległości - wszystko jak sikorki dla mnie.

Muszę sobie lornetkę sprawić.