Wpis z mikrobloga

Mirki z #komputery, chcę złożyć komputer do grania. Wydaje mi się że gotowe zestawy są jakieś dziwne i nie chciał bym przepłacić za kolorowe kabelki i światła. Moj budżet to ok 6-7K, nie znam się na dobieraniu do siebie sprzętu, czy jest jakaś usługa która zrobi to za mnie albo sprawdzone sklepy ?
  • 15
@KombinatorAstralny: Nie ma za co. Najlepiej jakbyś poczekał do wyjścia tańszych kart serii 3000, różnica w wydajności jest drastyczna, względem serii 2000. Teraz serii 2000 kompletnie nie opłaca się kupować, ale jak "musisz" i chcesz teraz kompa, no to bierz to co jest.
@KombinatorAstralny słaby czas na kupno nowego sprzętu. Wiadomo że zawsze można mówić "poczekaj bo potanieje", ale skok będzie efektywnie tak duży że naprawdę warto czekać

No i komputer bez światełek to nie gamingowy
@BzykN7: może też oszczędzić kolejne 400zł kupując jeszcze słabszy procek: r5 3600 - też mu nie zrobi dużej różnicy w FPS, albo w ogóle 3300X, w końcu działa w grach podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3700X wyłącznie do grania jest bez sensu, to już lepiej jak upierać się na AMD to dorzucić do 3800X który ma dużo lepsze zegary i w ogóle trzyma boosta. No i "2fps"