Wpis z mikrobloga

Właśnie czytam ze stawka za 1km która musi nam zapłacić pracodawca w przypadku kiedy używamy samochodu prywatnego do celów służbowych jest taka sama od 2007. Znalazłem informację że w 2007 cena paliwa była zbliżona do dzisiejszych bo 4,16-ON; 4,45-95; 4,68-98.

Wydaje mi się natomiast że ceny części czy robocizny poszły do góry w ASO jak i w garażowym warsztacie.

Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polityka #polska #paliwo #samochody
  • 4
@siema_pl: Ja i tak nie narzekam śmigam praktycznie od 2 lat za darmo do roboty xD No a poruszanie się własną bryką jest wygodniejsze bo jak wsiadasz do niej to jakbyś wpadł w tunel czasoprzestrzenny. Jesteś tu jesteś tam no i w ogóle znikasz na czas pojawienia się w miejscach docelowych
@troloking nie wiem czy liczysz koszty eksploatacji auta czyli wymiana jakiś klocków, zawieszenie, w dodatku nabijasz sobie KM co w jakimś stopniu też wpływa na wartość auta.

@1pikoFarad no właśnie już poszedłem na skróty.

W sumie to patrząc na naszych kochanych sąsiadów DE to też mają coś około 0,3€ per KM, to patrząc na stosunek ceny to jakiś 24% ceny, natomiast w PL ~18%.
@siema_pl: Oczywiście, że liczę. Sama wygoda poruszania się swoim jest warta nawet ewentualnej dopłaty. Jednak jeśli bym odliczył wahę na dojazd do pracy to jestem co miecha ze 300 zeta na czysto do przodu. Źle? A samochód to nie lexus on już nie traci na wartości na tyle abym się przejmował i ja robie max 1000 kilometrów więcej miesięcznie więc aktualnie nie ma lipy a średnio 500-600 km