Wpis z mikrobloga

@Wernher_von_Braun: jestem w stanie w to uwierzyć...
w #gdansk widziałem już jak koleś podzielił mieszkanie ~80m na 4 osobne i chciał wynajmować jako kawalerki za ~1700zł. Ludzie go totalnie zlinczowali, więc przestał to nazywać kawalerkami, tylko "pokojami z własną kuchnią i łazienką"... Lincz był dalej, ale chyba ktoś w końcu to wziął
  • Odpowiedz
Miejsce postojowe to minimum w tym momencie 11,5 m2, więc gdy ktoś kupi dwa i ogarnie ścianki, kanalizację, prąd i wodę to powierzchnia będzie zbliżona do większości kawalerek teraz, a inwestycja to ~100k. Zawsze można reklamować rekordową bliskością do parkingu ( ͡ ͜ʖ ͡). Czekam na następne pomysły, może adaptacja zsypów na śmieci, albo śmietników?
  • Odpowiedz
@Wernher_von_Braun: Ja #!$%@?ę, a może gość po prostu myśli jak inwestując swój czas i kapitał oraz biorąc na siebie ryzyko gospodarcze dostarczyć na rynek pożądany produkt w cenie adekwatnej do jego jakości? Spójrzcie na to z tej strony...

Jest popyt, jest podaż. Rozumiem, że taki plan może wywoływać czyjeś wątpliwości ale widocznie taki jest rynek i klientela. Też mi się średnio podobają mieszkania 55mk z wydzielonymi 5 pokojami, ale...

Myślicie, że
  • Odpowiedz
@murvs mordo, ale to nie jest czasem tak, że przepisy tego zabraniają? Przecież lokal użytkowy nie jest miejscem do stałego przebywania ludzi. W piwnicy ani garażu podziemnym ani nawet w sypie na śmieci nie ma odpowiedniego nasłonecznienia. Chyba że powierzchnia tych piwnic jest powyżej 25m2 I jest tam możliwość instalacji Zajebiscie dużych okien
  • Odpowiedz
@Wernher_von_Braun: Nie mówię, że to nie jest rakerskie podejście i zgadzam się,że rozważane jest tutaj co najmniej nagięcie przepisów...

Chciałem jednak ogólnie zwrócić uwagę na przyczyny sytuacji na rynku nieruchomości oraz tego, że niektórym ludziom pojawiają się w głowach pomysły jak w przytoczonym poście. Mam nadzieję, że wywołam u kogoś jakiś proces myślowy (acz coś czuję, że zamiast do refleksji o praprzyczynie może on go doprowadzić do tego że rząd powinien
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wernher_von_Braun:
Widziałem raz takie mieszkanie w Rzeszowie. Nawet im się nie chciało dostosować ścian tylko były trzy kolejne pokoje przechodnie. Kibel miał za to wymiary 2x6m...
Do pierwszego pokoju wchodzilo się prosto z pola więc powodzenia w zimie jak pizga...
  • Odpowiedz
@murvs: pomysły jak na załączonym poście wynikają jedynie z januszostwa i pazerności „inwestorów”. Poza tym polecam zapoznać się z definicją słów „popyt” i „podaż” zanim użyjesz ich w dyskusji.
  • Odpowiedz
@Wernher_von_Braun: Pewnie ktoś by się musiał wypowiedzieć ale nie wyobrażam sobie postawienia ścianek w garażu podziemnym gdzie jest wiele samochodów. Do tego przepisy pożarowe dochodzą ale również wentylacja i media.
  • Odpowiedz
@kepak: Zastanawiam się, czy droga nie jest tutaj stworzenie lokalu użytkowego. Podpisując umowę, pewnie większość nawet nie będzie wiedziała, że nie podpisała umowy najmu mieszkania. Tam zdaje się dużo luźniej podchodzą do tematu nasłonecznienia czy wentylacji.
  • Odpowiedz
Nie, on odpowiada produktem na gigantyczną podaż (taka przynajmniej była przez ostatnie lata). Gdyby nie jego inwestycja, to Ci ludzie mieszkali by jeszcze gorzej,


@murvs: Nie prawda, to podaż została wywołana własnie inwestycjami które podbiły ceny zakupu, a za tym poszły ceny najmu. Jedyne co zwiększyło podaż to imigracja z Ukrainy, poza tym to z roku na rok mamy studentów coraz mniej, młodych par coraz mniej, dzieci coraz mniej. Studenci są
  • Odpowiedz