Wpis z mikrobloga

@aei9077: Za każdym razem, kiedy słyszę "Polska to piękny kraj i macie tutaj porządek" to mam przed oczami flashbacki...

PS. Nie jestem żadnym hejterem, ani ojkofobem, mnie to po prostu cholernie boli (,)

#architektura #urbanistyka #100latplanowaniawpolsce #skyscrapercity #polska #gownowpis #piekloperfekcjonistow #budownictwo #zalesie
Pobierz
źródło: comment_16021844663bqnMyD0szNvM5ICMIDHc6.jpg
  • 18
@aei9077: Ehh. Może biznes zrobimy. Rzucam ci wyzwanie.

Zapłacisz mi milion złotych, jeśli zrobię dwa zdjęcia, gdzie Polska będzie lepiej wyglądać niż Niemcy.

Co ty na to?
Zapłacisz mi milion złotych, jak zrobię dwa zdjęcia, gdzie Polska będzie lepiej wyglądać niż Niemcy.


@MMARS: Może mi jeszcze powiesz, że planowanie przestrzenne w Polsce działa wspaniale i nasza urbanistyka jest obecnie na takim samym poziomie jak niemiecka, więc czepiam się zupełnie bezzasadnie? I że wcale nie występuje u nas patodeweloperka, chaotyczne rozlewanie wsi i miast oraz chaos reklamowy? Szkoda strzępić ryja. Jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz to lepiej
@MMARS: Mam dla ciebie wyzwanie, wejdź sobie na zdjęcia satelitarne w google maps i znajdź choć jedną niemiecką wieś z tak chaotycznym układem zabudowy jak ten polski, który przedstawiłem w tym porównaniu. Czas start. Może wtedy dotrze do ciebie, o czym jest ten wątek.
@aei9077: Co ci przeszkadza taki układ zabudowy jak w Polsce? W wielu krajach świata tak jest i ludzie sobie chwalą. Są miejsca, że dom od domu oddalony jest o kilka kilometrów. Co w tym złego? Lubisz zaglądać sąsiadom przez okna czy jak?
@aei9077: Nikt mi nic nie powie, bo tylko ty masz jakiś dziwny problem.

Jak rozumiem nie mieszkasz już w Polsce. Naprawdę dziwne byłoby żebyś tu mieszkał, skoro tak ci się nie podoba.

Obecnie możemy mieszkać gdzie chcemy i liczą się czyny a nie wylewanie żalów na wykopie.
@aei9077: Pomijam kwestie tych reklam, pstrokatości i blokhausów na 10 pięter do góry. Ale wieś nie prezentuje się tak źle. Pokusiłbym się o porównanie - jest to jak duża i pojemna szafa, oraz mała szafka nocna. Tam, gdzie miejsca mało, porządek musi być. My mamy tak naprawdę luksus. Życie na co dzień to nie obserwacja miejscowości z drona, ale walka o miejsca parkingowe (porządek jest w Niemczech funkcją dyscypliny, a jej
@qrcok: Słowacy, którzy mają 2x mniejszą gęstość zaludnienia od Niemców i nawet mniejszą od nas jakoś potrafią się dyscyplinować. Jeśli do kogoś nie przemawia estetyka, to może przemówią pieniądze. Szacunki mówią o marnowanych rocznie dziesiątkach miliardów złotych (ponad 80mld), za co można by było 2x opłacić 500+ lub budować co roku nową elektrownię atomową.

https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/chaos-przestrzenny-kosztuje-nas-84-3-mld-zl-rocznie-resort-rozwoju-zapowiada-nowe-rozwiazania,123112.html
@aei9077: Nie, żebym chwalił polskie podejście do urbanistyki i ruralistyki, ale to nie jest tak do końca z tym co przedstawiają oba obrazki. Sprawa jest bardziej skomplikowana. Coraz więcej widzę takich porównań, gdzie ludzie krytykują coś, ale w sumie nie do końca wiedzą co i dlaczego, bo mają niedużą wiedzę dotyczącą tematu, ale gdzieś coś zasłyszeli. Efekt Duinnga-Krugera tu wychodzi i jest to np. dość mocno widoczne na #skyscrapercity, gdzie