Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jeszcze jedno pytanie z #ecommerce
Jest sobie esklep który działa 10+ lat.
I z racji specyfiki produktów #seo jako takie nie ma sensu.
(Jak patrzyłem na Kraków to praktycznie nie ma jakieś specjalnych sklepów)
Generalnie inny model dotarcia do klienta.
Natomiast myślę że warto pomyśleć o #seo pasywnym czyli (chyba) zadbaniu o to żeby Google lubiło mój e sklep.
Mam nadzieję że wyrażam się jasno.

Pytanie co poczytać albo kogo posłuchać.
Albo jakie szkolenie wykupić żeby to miało sens?
  • 10
Pozycjonowanie pasywne (Zwane inaczej jednorazowym) kierowane jest do firm o ograniczonym lub ściśle określonym budżecie finansowym i ze wskazaniem na konkretne słowa czy frazy kluczowe.


taka definicję znalazłem. Także nie chodzi Ci chyba o lubienie przez Google a o pozycję konkretnych fraz?
Pytanie co poczytać albo kogo posłuchać.

Albo jakie szkolenie wykupić żeby to miało sens?


@Sl_w_k_1: Dobre szkolenia kosztują a w sieci jest od wuja materiałów (warto skierować się w stronę zagranicznych publikacji). Moim zdaniem powinieneś znaleźć sobie agencję i poprosić o wycenę 10-20 fraz do pozycjonowania. Zobacz co mają do zaoferowania a w międzyczasie doszkalaj się z podstaw SEO.

Na początek: https://ahrefs.com/blog/ecommerce-seo/
@Sl_w_k_1 ja jestem zdania, że lepiej komuś zlecić optymalizację niż samemu się tego uczyć i próbować wdrażać. Mówię to od strony kogoś kto robił kiedyś optymalizację (ale to nie jest reklama, już się tym nie zajmuje). Czas poświęcony na szukanie informacji, naukę, grzebania w kodzie aby te wszystkie zmiany wprowadzić nie są warte kilku stówek, które wydalbys na kogoś kto się na tym zna i zrobi to od ręki. Pamiętaj, że dużo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maryjuszpitagoras: gdyby to było kilka stów to bym przełknął.
Ale rozmawiałem z paroma osobami i każda mówi o kilku tysiącach.

A druga sprawa ja na seo się nie znam.
Ale znam się na budowlance.
I znajoma teraz wykańcza mieszkanie i siebie przy okazji.
Mam zasadę ze zielone pojęcie trzeba mieć żeby cie w jajo nie zrobili.
@Sl_w_k_1 kilka tysięcy? Nie wiem co to za sklep ale to musiałbyś mieć niezły misz masz. Ja Ci polecam napisać do kilku firm, do freelancerów i między nimi robić pojedynek. Jeden coś zaproponuje więc piszesz do drugiego że znajomy ma taki a taki pomysł i czy to dobrze czy zle.

Za kilka tysięcy to ja robię cały sklep... Muszę chyba podniesc stawki :D
@maryjuszpitagoras: @Sl_w_k_1: To, że robisz sklep za kilka tysięcy ma się nijak do tego że trzeba go wypozycjonować. Porównywanie cen dwu różnych usług nie ma sensu. Branża e-commerce jest teraz bardzo trudna pod SEO i osiągniecie dobrych wyników będzie na pewno kosztować kilka tysięcy.

A w to że prędzej czy później znajdziesz taniego freelancera, który bardzo chętnie przytuli parę stówek, a po pół roku powie że "sory jednak się nie