Wpis z mikrobloga

#bmw #motoryzacja
Mireczki. Właśnie zdałem prawko i już trochę sobie jeżdżę ,więc przyszła pora na przemyślenia o pierwszym własnym samochodzie. Bardzo podobają mi się stare bmw i proszę was o radę co zrobić. Planuję przeznaczyć na swój pierwszy samochód budżet około 5k i celuje w bmw, ale nie wiem czy jest to realne. Zależy mi na tym aby samochód miał chociaż te 150km, skórę (tapicerka w większości przypadków wygląda tragicznie w tak starych autach), w miarę ładny wygląd zewnątrz jak i wewnątrz, stan techniczny pozwalający pojeździć te 2-3 lata bez oddania zanim pójdzie na szrot. Zależy mi na sedanie 5 drzwiowym. Dodam że mam w rodzinie sporo mechaników to ewentualne naprawy nie powinny być problemem. Czy jest to realne w tym budżecie, a jeśli nie to na jaki koszt się przygotować? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 23
@ProXiuu: kup sobie najpierw coś czym nauczysz się jeździć. Za 5k masz całkiem dużo opcji w kategorii kupić tanio i tanio naprawić. Jak rozbijesz to też nie będzie szkoda.
Proponuję np pezota 307. Większe autko a pancernym 2.0 lub 1.6 HDi. Serio dają radę.
Pojezdzij rok, sprzedaj w podobnych pieniądzach co kupiłeś i kup coś innego.
BMW nigdy nie jest dobrym pomysłem na początek zwłaszcza za takie pieniądze. Nie bez powodu
przecież nie kupię na pierwsze auto bmw za 40k xD Chcę się po prostu zorientować ile pieniędzy przeznaczyć na pierwsze bmw żeby było w miarę ok.


@ProXiuu: na pierwsze BMW zeby bylo OK musisz przeznaczyc conajmniej 40k
@ProXiuu: żeby było w miarę ok to tak z 15k, chyba że lubisz gruzy zajechane na maksa. Niżej nie opłaca się schodzić bo i tak będziesz musiał wtedy wrzucić drugie tyle w naprawy. Poza tym, odradzam 150KM bo, nie negując Twoich umiejętności, doświadczenia nie masz i możesz zawinąć się wokół drzewa, tym bardziej że to jest RWD
@Kejran: @ProXiuu: Akurat siedzę w temacie e36 z R6 pod maską. 5k ci nie wystarczy. Najtańsze 320i są od chyba od 9k. Za 5 to kupisz autentycznego gruza, który nadaje się tylko do pałowania go aż się rozleci.

Poza tym 320i to nie jest auto dla świerzaka. 318i ci całkowicie wystarczy. Komfort będziesz miał znacznie lepszy od pierdzidełek jak peugeot 206, a moc jest wystarczająca. Z miejsca dupą da radę
@Kejran: Lol nie patrzyłem na e46. Chyba miano gruza trzeba przerzuć na E46 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak patrzę na e36 to 6-10k to są zadbane R4 a poniżej 6k to zawsze jest gówno lub gruz po swapie (ofc sam silnik bez hamulców bo po co)

Co ciekawe w przedziale 10-20k na palcach jednej ręki można policzyć egzemplarze nietuningowane i bez swapów :o