Wpis z mikrobloga

#smarthome caly czas sie zastanawiam jak podejsc do tematu smarthome - w mieszkaniu testowalem aplikacje blitzwolf i urzadzenia blitz i w pelni wystarczalo. W budowanym domu potrzebuje glownie czasowek, wylaczania pradu w okreslonych strefach i zastanawiam sie jak mocno inwestowac - znjaomy doradza wejscie w somfy i kable knx. Co sadzicie? W domu nie bedzie rolet zewnetrznych ani bram garazowych. Beda czujki pozarowe
  • 4
@bylembordo: dodaj sobie do obserwowanych PLC i zastanów się czy może w tym kierunku nie iść. Generalnie wszędzie podciągał bym przewody tak jak u siebie w domu a wifi stosował tylko później do elementów o których nie pamiętałem lub nie przewidziałem w trakcie projektowania. Co do sonoff to mają jeden wielki plus, są tanie ale patrząc po jakości dwóch sztuk które mam w domu to jestem trochę zaskoczony bynajmniej nie na
To światła i tak bym sugerował w gwiazdę plus przekaźniki i coś co nimi steruje. Rozwiązanie typu sonoff na kilka świateł też może spełniać Twoje wymogi. Pytanie tylko czy w przyszłości jednak nie stwierdzisz że chciałbyś rolety. Przewody warto położyć. Ja sobie już nie wyobrażam domu bez rolet. Środek dnia, zmęczony, chcę się przespać to mam całkowitą ciszę i ciemność.
@bylembordo: Nie ciągnąłbym żadnych kabli, bo to bez sensu w dobie routerów meshowych. Jeśli ogarniasz elektronikę to coś na esp8266 + broker mqtt np Mosquitto na raspberry. Jeśli nie ogarniasz samemu to system wyłączników konfigurowalny przez apkę na telefon. KNX to wydatek milionów monet.