Wpis z mikrobloga

#factorio jakieś protipy apropo mieszkańców planety? poddałem się jak mi dość solidne podgryzały zakład ropy nr 1, nie lubię tracić raz włożonej pracy xD

Myślałem o zbudowaniu odnogi samej produkcji wieżyczek, obłożyć je obok siebie, dołożyć pas z amunicja by same ją uzupełniały, kosztowne bardzo, ale czy ma sens? jak wy się bronicie?
  • 9
@Victim: Wystarczy jedna skrzynka zaopatrująca 1-3 wieżyczki i powinieneś mieć spokój jeśli taką skrzynkę amunicją zasilisz sam od czasu do czasu. Potem zwykła skrzynka zastąpi ta żądająca czy jak jej tam. Stawiasz takie grupki wieżyczek w stosunkowo małej odległości od siebie plus oczywiście mur. Jak mur to za mało to dorzucasz dragon teeth.
Gam na 200% mocy robali i jeśli mogę to staram się przechodzić na elektryczne wieżyczki, a jeśli jest to wcześniejszy etap, to produkcja amunicji obowiązkowo i dowiezienie ich do wieżyczek w głównej fabryce taśmami, albo pociągiem do mniejszych przyczółków.
@Victim: Jak już masz laserowe działka, to ich używaj. Amunicję ciężko dostarczać na większą skalę.

Jak ustawiasz wieżyczki i ile ich masz +/-


Początkowo stawiam takie "forty" po 10 działek otoczonych murem.
Jak robali robi się za dużo, to dostawiam więcej.

Dajesz je w strategiczne punkty czy równo pod murami?


Ogólnie dookoła wszelkich swoich baz, lub kopalni. Jednak w zależności od terenu, to albo stawiam dookoła, albo wykorzystuję wodę jako naturalną
jak wy się bronicie?


@Victim: Najlepszą obroną jest atak. Jeśli wymordujesz swoich oponentów, to nie będą cię oni nękali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na wczesnym etapie gry co jakiś objeżdżałem granice swojego królestwa (wyznaczane przez zanieczyszczenie) autkiem pełnym granatów, na późniejszym czołgiem z wybuchowymi pociskami, a na końcu z DESTROYER-- pajączkiem.

Co do czystej obrony, przeważnie granice ustawiam na długich klifach/rzekach, żeby było jak najmniej przejść, poza