Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zdałem egzamin z włoskiego na certyfikat A1 na Busuu () egzamin był banalnie łatwy. Do A1 trzeba przejść 91 lekcji, ale na egzaminie jest materiał może z połowy i nie ma nic podchwytliwego (jak np czas przeszły czy czasowniki nieregularne). Poniżej krótkie podsumowanie tej aplikacji

Z plusów:
- fajnie że ćwiczenia są poprawiane przez innych ludzi (najczęściej native)
- materiał podzielony na małe porcje. Czytałem opinie że raczej słabo tłumaczony, dla mnie wszystko było jasno i zwięźle.

Z minusów:
- brak jakiegokolwiek systemu do powtarzania słówek. po miesiącu wywaliło mi z automatu prawie wszystkie na "znane słabo" chociaż spora część była powtarzane max kilka dni wcześniej. Warto systematycznie wrzucać sobie słówka do Anki
- busuu nie wybacza literówek w przeciwieństwie do duolingo, co często nabijało mi błędy

#naukajezykow #busuu #chwalesie
  • 7
@SebX: podbijam, ile zapłaciłes, ile czasu +/- i ile dni poświęciłeś na naukę? startowałeś od zera czy miałeś wcześniej styczność z włoskim? :)
@SebX: hej, widzę, że trochę odkopałem ale mam zamiar uczyć się włoskiego od zera, z busuu korzystałem trochę w przypadku niemieckiego itd. poleciłbyś do nauki włoskiego? można realnie się nauczyć języka żeby zacząć go używać?
@SebX: hej, widzę, że trochę odkopałem ale mam zamiar uczyć się włoskiego od zera, z busuu korzystałem trochę w przypadku niemieckiego itd. poleciłbyś do nauki włoskiego? można realnie się nauczyć języka żeby zacząć go używać?
@ogib tak, poleciłbym ale ja korzystam do tego z Anki do nauki słówek i do tego wloski.ang.pl do gramatyki, bo w busuu jednak jest mało przykładów. W wersji przegladarkowej busuu jest opcja ściągnięcia pdfa z lekcja i na tej podstawie robię sobie fiszki w Anki.

Teraz jestem w połowie b1 i widzę całkiem spory postęp w stosunku do tego co było jak pisałem poprzedniego posta... ale nie ma co się oszukiwać dalej
@SebX: no myślę, że z aplikacją to ogólnie może być ciężko dojść do czegoś poważnego, zastanawiam się nad wyjazdem więc wydaję mi się, że jakbym chociaż złapał podstawy kali być, kali jeść to tam poszłoby to szybciej