Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirczeki (głównie pewnie z IT), jaka forma współpracy jest Waszym zdaniem najrozsądniejsza w moim przypadku? Level 22, więc przez 4 lata łapię się jeszcze w ten PIT dla młodych, ale nie studiuję, więc ZUS muszę opłacać sam.

Mam do wyboru:
1. 10k brutto na UoP
2. 10k brutto na zleceniu bez płatnych urlopów
3. 12k netto na B2B bez płatnych urlopów, ale z małym ZUS-em, bo nigdy nie miałem działalności

Odnośnie UoP i zlecenia to z tego co rozumiem to do 85k brutto rocznie faktycznie nie płacę podatku (PIT dla młodych), ale już od kwoty przekraczającej te 85k płacę 32%, racja? Czyli w moim przypadku płaciłbym 32% podatku od 35k (10k * 12 miesięcy - 85k)?

Autorskie koszty uzyskania przychodu (50%) cokolwiek zmieniają w mojej sytuacji? W sensie jeśli zarabiam 10k brutto na umowie zleceniu i 50% to koszty uzyskania przychodu to w przypadku progów podatkowych liczy się, że rocznie zarabiam 60k i nie łapię się w drugi próg czy że zarabiam 120k i łapię się w drugi próg?

Wybaczcie jeśli trochę chaotycznie to napisałem, ale ciężko mi się w tym wszystkim połapać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z anonimowych, bo ludzie z pracy znają mój nick i na razie nie chcę ogłaszać całej firmie, że planuję zmienić pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#praca #pracait #programista15k (no ja nie jestem 15k, ale pewnie ci co są to znają odpowiedzi na moje pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)) #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f7080fdf49ad326e7b1b829
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli chodzi o autorskie koszty, to uważaj żebyś nie miał w umowie zapisu, że właścicielem praw autorskich staje się pracodawca w momencie powstania utworu, bo wtedy nie masz prawa uznać tego jako koszt.