Wpis z mikrobloga

Normalnie to pracuję na narzędziach Boscha ale ostatnio skusiła mnie cena młota udarowego Parkside PAH 1300 B2, który po 3 godzinach pracy zaczął pluć olejem. Ok, może dostał w #!$%@?ę ale zdecydowanie brakuje mu do 15J gdzie Bosch GBH 8-45 DV mając 12J kuje podobnie albo i obecnie lepiej gdyż Parkside wypluł cały olej na silnik przez nieszczelność na tłoku.

Teraz Lidl ma w ofercie PAH 1700 C3 o sile uderzenia 50J, gdzie nie wiem czy będzie chociaż 20J ale jest tu jakiś fanatyk, który używa tego narzędzia i potwierdzi jego siłę?
Szkoda mi narzędzi Boscha do tego typu prac z uwagi nawet na warunki atmosferyczne jak praca w deszczu czy niedługo nawet śniegu a mało tego, pracownik działa 0-1 czyli ma wykonać zadanie i on będzie pracować nawet 10 godzin z włączonym młotem póki zadania nie wykona.
Oglądałem filmy na youtubie z testami tych młotów ale są one tak wiarygodne, że wyglądają jak opłacone przez producenta/dystrybutora.

No i najciekawsze to 50J na uchwyt SDS-MAX co jest dla mnie zastanawiające.

#narzedzia #elektronarzedzia #budownictwo #lidl #parkside
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zarzutkkake: taaa, te narzędzia z Lidla to tylko na półce fajnie wyglądają, wiertarka padła, spoko, coś tam zrobiła, przysłali druga na gwarancji wywierciła dosłownie dwie dziury i jeb nie działa, wyrzynarka też się #!$%@?ła zaraz
@DzonySiara: Z kumplem robiliśmy na deweloperce instalacje, on miał jakąś pszczółkę Parkside a ja robiłem Boschem GBH2-28, niby 3,2J, wolniejsze obroty ale przy wiertle 6 szło prawie łeb w łeb na korzyść Boscha. Dopiero jak testowaliśmy na wiertłach od 10 w górę w betonie to było widać, że Parkside nie daje rady. Ale co najlepsze to wiertarka za 89zł zarobiła na siebie dość szybko a jej największa zaleta to waga, gdzie
skusiła mnie cena


@Zarzutkkake: to tak nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam jestem fanem parkside i polecałem na wykopie parę razy, ale nigdy do pracy. To są narzędzia dla amatorów, jak potrzebowałem wyfrezować dosłownie cztery deski to kupiłem właśnie frezarkę w lidlu za parę złotych, ale zdaję sobie sprawę że gdybym to robił regularnie w warsztacie to spierdzieli się po tygodniu max. Szlifierka obleciała kilkanaście godzin
@hitherto: Tu bardziej idę w tym kierunku co napisałem wyżej, ten młot pracuje nawet podczas porzadnej ulewy i szkoda mi Boschowskich narzędzi zostawiać na deszczu czy śniegu. Dodatkowo człowiek, który operuje tym narzędziem nie sprawdza, czy obudowa parzy w dotyku czy jeszcze jest zimna. Więc wolę wydać 2x500zł aby mieć dwa narzędzia na wymianę i reklamować jak 4000zł i reklamować i ewentualnie mieć przestój.