Wpis z mikrobloga

Mirki chce stworzyć stronę wizytówkę firmy dla znajomego. Łącze dwa w jednym, ponieważ wcześniej nie bawiłem się w webówke i chce się przy okazji sam nauczyć (do tej pory backend C++). Mam pytanie co do domen i serwerów. Do tej pory korzystałem z serwerów tylko z VPSa z linuxem od ovh (kimsufi) za 13pln netto/msc. Niestety nie mogą z jakiegoś powodu sprzedać mi również domeny, której potrzebuje (według nich niedostępna).

Czytając rankingi strong hostingowych, rzuciłem okiem na stronkę hostinger i tym podobne. Była tam dostępna moja domena. Ale mam wątpliwości. Na tych stronkach często jest kusząca cena typu 12zł za rok, a potem zero informacji. Na zapytanie brak odpowiedzi. Jak to jest z tymi domenami? Gdzie mogę kupić jakąś domenę z umową gdzie będę miał jasno określone jakie będą stałe ceny za każdy rok użytkowania oraz domena będzie 100% moja (będę miał pierwszeństwo przy przedłużaniu) ??

Do tego pytanie w sprawie hostingu - chciałbym do takiej domeny dostęp do serwera jak do linucha przez ssh i tam sobie coś zainstaluje - dobrze rozumuje?

#www #programowanie #programista15k #komputery #internet #domeny
  • 6
@comm0: kup domenę osobno. Nie potrzebujesz kupować hostingu i domeny razem. ovh ma najtańsze przedłużenie domeny .pl; jak znajdziesz coś tańszego to chętnie się przeniosę. Wołaj jak coś.