Wpis z mikrobloga

Nieanonimowe, mirko growe wyznanie.

Od 2013 roku, czyli siedem lat, przez które wbiłem 235 godzin w Path of Exile - nie potrafię się w nie wciągnąć. Miałbym tysiące godzin, gdyby było inaczej. Ale dziś doszło do mnie, że te 235 godzin to usilne próby polubienia tej gry. Jakby doceniam jej możliwości, ale jest dla mnie tak nieciekawa, że nie potrafię do nich wcześniej dotrzeć. I tak samo podobnie szanuję pracę twórców i kupiłem siedem supporter packów przez ten czas. A dziś pożałowałem tych pieniędzy. Znowu wymyśliłem sobie nową postać i znowu zdążyło mi się to znudzić do piątego aktu. NIGDY nie doszedłem do endgame. A oczywiście wiem, że to tam gra rozwija skrzydła. Ale po co mam grać w coś, co nie sprawia mi przyjemności? Po co się męczyć? Czuję się idiotą, że w ogóle wbiłem tamte godziny. Naprawdę zmarnowałem sobie tylko czas i pieniądze.

A to dlatego że tyle się słyszy o tym, jaka to dobra gra. I w to wciąż nie wątpię. Ale jakoś tak jest, że w Diablo III mam więcej godzin i nie mogę powiedzieć, że źle się z tym czuję. Teraz gram sobie w nie na Nintendo Switch. I tak samo kiedyś po szkole poświęcałem setki godzin MU Online, Diablo II i tak dalej. Nie zapominając o Grim Dawn, Torchlight i innych - te mnie też nie nudziły tak bardzo, jak Path of Exile. A gry w końcu mają bawić i każdy znajdzie coś dla siebie?

I przyznaję się do jeszcze jednej rzeczy. Ni ch*ja nie rozumiem, co się dzieje w lore w Path of Exile. W połowie tego, co zdążyłem przejść już przestałem cokolwiek czytać i słuchać. Po prostu wbiłem na reddit i przeczytałem cudze streszczenie. Ta historia jest przecież tak rozpieprzona, że o Królu Kaomie. Królu wszystkich Karui czy czego w zasadzie, kim ty k*rwa jesteś.

Nazwijcie mnie tym idiotą. Ale może to moje OCD niszczy mi przyjemność z tej gry, bo muszę przejść pierwszy raz kampanię sprawdzając dosłownie każdy kąt i słuchając wszystkich dialogów. A może to leniwy gameplay. Może serio z tą grą coś jest nie tak. Może to po prostu inny rzut na gry ARPG, hack'n'slash i akurat nie w moim typie. Albo coś jeszcze. Ja chcę polootować po prostu, człowieku, pyknąć na hardkorze i przynajmniej wiedzieć, co mnie zabiło zabierając mi przegrane godziny i przez co.

Przynajmniej pooglądam highlights RaizQT z nowej ligi. Oglądanie tej gry wydaje się jakieś atrakcyjniejsze. Może dlatego że nie muszę siedzieć w niej kolejnych, nieatrakcyjnych dziesiątek godzin z rzędu.

No i doświadczenia pochodzą z SSF. Nie lubię handlu.

#pathofexile #diablo #grimdawn
  • 12
@wragx: nie każda gra jest dla każdego. Sam w PoE bardzo lubię klikać, wciągnęła od razu, ale też mam swoją listę "hitów" które mnie odrzuciły po 2-3 godzinach z Wiedźminami na czele. Dziwne też że kupiłeś 7 supporter packów, czyli wydałeś co najmniej 210 dolarów na coś co Ciebie nie interesuje, ale nie mój portfel, więc nie oceniam. A jak mimo wszystko chcesz nieco bardziej zapoznać się z dość bogatym lore,
@wszystkie_loginy_zajete: No wiem, że dziwne i przyznaję - to był błąd. Po prostu przy tej całej manii, jak wspomniałem zresztą, bardzo chciałem polubić Path of Exile, bo chyba ciężko było mi zaakceptować, że nie każda gra jest dla każdego właśnie. A to wcale nie znaczy, że muszę być jakiś gorszy. Dzięki za ten kanał, w sumie się przyjrzę mimo wszystko, bo co do sporego lore nie mam wątpliwości. Szkoda tylko, że
@wragx: ja d2 lubilem, d3 przeszedlem raz i nie bede wracac. Do PoE w ogole mnie nie ciagnie, ale chyba rozumiem czemu chciales sie w nia wciagnac. Sam mam czasem ochote poexpic, posluchac muzyki/podcastu w tle. Sam probowalem destiny 2, ale taki genericowy kosmos/przyszlosc mnie nie ciagnie. The division bylo spoko ale gralem na konsoli, moze na pc bardziej by siadlo przez myszke. Cos z takich gier ‘w tło’?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wragx: co grałem kilka razy to właśnie story było dla mnie najnudniejsze i to mnie nawet odrzuca, żeby pograć na lidze znowu to expienie, a mapki bym porobił:)
@wragx: @luzak100: polecam path of diablo. Mod oparty na Diablo 2. Jest bardzo duże community, 0 botów, fajny endgame w stylu PoE czyli mapki. Postacie bardziej zbalansowane, ogolem kozak ;)
  • 0
@wragx: mnie od PoE odrzuca to, że za późno się ,a nie wziąłem i gra zdążyła za bardzo się rozrosnąć. Mnóstwo dodatków, dziesiątki "walut", jakieś dodatkowe roomy które musisz budować... Weź to ogarnij. O wiele bardziej wolę Grim Dawn, żeby pobiegać i po prostu poexpic bez potrzeby analizowania i wgłębiania się w poradniki.