Wpis z mikrobloga

@cherrylady: okna balkonowe w pokojach dziecięcych - zobaczysz jak nastolatki zaczną Ci po nocach zwiewać z domu xD no i do tego to, że pokoje są mikro
brak oznaczonych grzejników - w przypadku standardowych, potrafią zająć bardzo dużo miejsca i spowodować nieustawność pokoju
brak przestrzeni magazynowej
osobna toaleta
@janekplaskacz: po co Ci garderoba z dala od sypialni? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I druga kwestia - jak się gościom zechce siku to wpuścisz ich do prywatnej łazienki czy idealnie na to przygotowanej toalety numer 3?
@cherrylady: Projekt generalnie nie jest jakiś tragiczny, ale moim zdaniem ten dom jest przede wszystkim za mały. Brakuje jakiegoś pomieszczenia gospodarczego czy czegoś w tym stylu, gdzie można trzymać odkurzacz, narzędzia itd. Teraz w mieszkaniu z garderoby zrobilismy takie pomieszczenie, bo inaczej nie wiem gdzie miałabym trzymać odkurzacz, deskę do prasowania i pudła z narzędziami niebieskiego. Tam gdzie kotłownia wolałabym mieć jakieś pomieszczenie na przetwory i zapasy jedzeniowe, a nie kotłownię.
@Sckb:

po co Ci garderoba z dala od sypialni?


A po co ci kibel bezpośrednio przy kuchni i salonu? Słuchanie odgłosów z dwójki to super przeżycie przy obiedzie.

Majtki sobie trzymaj w pokoju, w garderobie możesz upchnąć wiele rzeczy, nie przeszkadza, że jest daleko od sypialni.

I druga kwestia - jak się gościom zechce siku to wpuścisz ich do prywatnej łazienki czy idealnie na to przygotowanej toalety numer 3?


Do łazienki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sckb:


zamiast łazienki nr 8 zrobiłbym garderobę


Jak dla mnie to zamiast kibla nr 3.


@jalop:


IMO dwie małe łazienki = zlo.


Dwie pełne łazienki to zawsze plus.

@janekplaskacz: ale tak małe? Widać, że dom ma być w miarę tani i przystępny w użytkowaniu, więc nie widzę sensu budowania dwóch, małych łazienek obok siebie.
@jalop:

ale tak małe? Widać, że dom ma być w miarę tani i przystępny w użytkowaniu, więc nie widzę sensu budowania dwóch, małych łazienek obok siebie.


Dom mały to i łazienki małe. Można pogadać z dzieciakami, czy chcą mieć mniejsze pokoje a większą łazienkę. Ja odpowiedź raczej znam.

I nie traktuj ich jak obok siebie, bo jedna jest prywatna z wejściem z sypialni.
@janekplaskacz: nono, do łazienki gdzie masz swoje kosmetyki, żele, szampony, ręczniki, często kosz na brudne pranie. Druga kwestia to odgłosy...tu popłynąłeś. Masz taką toaletę obok salonu i kuchni czy tak tylko piszesz? Bo ja mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do majtek trzymanych w sypialni to, no cóż, to już nie jest to sypialnia. Sypialnia = łóżko + szafka nocna. Cała reszta wyjazd do garderoby. Po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: nie mówię, że nie masz racji. Każda opinia jest subiektywna i widzę po mojej rodzinie, że jedna łazienka i kibelek w zupełności wystarczy. To tylko moja ocena, dlatego na dzisiaj jak dla mnie jedna fajną, duża łazienka zamiast dwóch małych.
@cherrylady:
1. Okna balkonowe w małych pokojach - killer ustawności, może być większe okno, ale "zwyczajne", czy jak zwał,
2. Rekuperacja, nie kosztuje już dużo, znacząco zmniejszy koszty ogrzewania, a i latem będzie przyjemniej,
3. Wannę jak już, to dałbym do łazienki przy sypialni. Ja w wannie się chcę zrelaksować, poleżeć dłużej, a prysznic biorę codziennie i biorą go wszyscy,
4. Kominek to zbędny bajer jak dla mnie
5. Brakiem suszarni